تحلیل تکنیکال شسینا - 1400/05/09

شنبه، 1400/5/9

شسینا پله پله در مسیر پیشرفت

بدون شک یکی از موفق ترین و در عین حال کوچکترین شرکتهای فعال در گروه صنایع شیمیایی شرکت صنایع شیمیایی سینا با نماد شسینا است. این شرکت در گزارشات 4 ماهه ابتدایی سال جاری با جهشی خیره کننده اخبارامیدوار کننده ای از افزایش تولیدات استراتژیک و افزایش قیمت آنها داده است که تاثیر بسیار با اهمیتی در سود سازی شرکت طی سال مالی پیشرو خواهد داشت. به عنوان مثال نرخ های فروش پارا فرمالدهید و هگزامین در سال جاری دوبرابر مدت مشابه سال قبل می باشد. از طرف دیگر، در طی دوره ی مورد بررسی شاهد افزایش چشمگیر تولید محصول ارزشمند پارافرمالدهید در شرکت صنایع شیمیایی سینا هستیم بطوریکه میزان تولید این ماده از 737 تن در 4 ماه ابتدایی سال 99 به 1561 تن در 4 ماه ابتدایی سال جاری رسیده است که 110 درصد رشد را نشان می دهد.

شرکت شسینا سه محصول اصلی را در سبد خود دارد که عبارتند از:

  • فرمالین
  • هگزامین
  • پارافرمالدهید

توجه به این نکته ضروری است که حاشیه سود شرکت برای محصول هگزامین و پارافرمالدهید 37 درصد و برای فرمالین 17 درصد می باشد. بنابراین شرکت با هوشمندی  تمرکز خود را به افزایش تولید دو محصول هگزامین و پارافرمالدهید معطوف کرده است تا از این مسیر سود خالص بیشتری را محقق کند. 

یکی از مهمترین پتانسیلهای این نماد ارزشمند افزایش سرمایه جذاب 2758 درصدی آن از محل تجدید ارزیابی دارایی ها می باشد که باعث خواهد شد سرمایه شرکت از حدود 15 میلیارد تومان به 440 میلیارد تومان برسد. شناوری بالای این نماد یکی از نکاتی است که باید به عنوان یک فاکتور مهم قبل از خرید این نماد به آن توجه شود و می تواند مزایا و معایبی را برای روند معاملاتی این سهم روی تابلوی سهم رقم بزند.

مسیر تکنیکالی شسینا

از آنجاییکه در 4 ماه اخیر گزارشات عملکرد شسینا بسیار امیدوار کننده بوده است و سهم با اصلاح قیمتی مناسب در محدوده ی جذابی قرار گرفته است، تیم تحلیل بورس نما مبادرت به تحلیل تکنیکال این نماد ارزشمند نموده است که امیدواریم ماحصل تلاش ما مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات