مقدمات ورود به بورس و تعاریف کاربردی

ثبت نام در بورس
یکشنبه، 1399/12/24

اهمیت یادگیری اصول معامله در بورس

اگر به روزهای ابتدایی سال 99 برگردیم، در آن زمان بورس حرف اول مملکت بود، در زمان ارائه ویرایش اول این جزوه (اردیبهشت 99) در کانال تلگرام بورس‌نما بورس بازدهی 70 درصدی را از آغاز سال کسب کرده بود، شاخص به حدود 900 هزار واحد رسیده بود و تا مردادماه که به دو میلیون واحد رسید، فرصتی دو ماهه مانده بود. شاخص بورس خیلی زود از دو میلیون واحد عبور کرد اما پس از آن ریزشی سخت را آغاز نمود بطوری که تا امروز می توان گفت در حوالی 1 میلیون و 200 تثبیت شده است. برخی دلیل این ریزش تقریبا سنگین شاخص را آموزش ندیدن تازه واردین در آن زمان می‌دانند. مفاهیم، تعاریف و اطلاعاتی در این مقاله گرد آوری شده است که بخشی دیدگاه شخصی، بخشی قوانین موجود و بخش دیگر پژوهش در منابعی که در پایان لیست شده می باشد و برای تازه واردین به بورس و فرابورس و بازار سرمایه کشور مفید می باشد. در کنار این جزوات، مجموعه بورس نما امروز علاوه بر تلگرام در کانال آپارات و وبسایت boursnama.net به فعالیت پرداخته است که به آموزش رایگان بورس، تحلیل و سایر نیازمندیهای یک معامله گر موفق می پردازد و توانسته است نظر مساعد مخاطبین را به خود جلب کند. باید بدانید که بازار سرمایه در درازمدت از تمام بازارهای موازی سودآورتر بود است؛ پس بد نیست آموزش های لازم را ببینید و در صورت لزوم برای ورود به آن تصمیم گیری نمایید.

جزوه PDF راهنمای ثبت نام ومعامله در بورس

اگر بخواهید به بورس وارد شوید، مراحل و نیازمندی هایی وجود دارد که هم شامل راهنمایی های لازم در نحوه ورود به بورس است و هم شامل یادگیری، مفاهیم، تعاریف بورس و اصوله معامله گری است که مجموعه بورس نما، این اطلاعات را برای شما دوستان همراه بورس نما تهیه کرده و برای دانلود در اختیار شما قرار داده است. این جزوه شامل عناوین زیر است که در قالب جزوه pdf آشنایی با بورس و ثبت نام در آن قابل دسترسی است:

  • بازار مالی و انواع آن
  • بورس چیست؟
  • بورس اوراق بهادار و چرایی پیدایش آن
  • تعاریف و مفاهیم پایه ورود به دنیای بورس
  • آشنایی با بزرگان دنیای بورس و سهامداری و استراتژی‌های معاملاتی آنان

این جزوه از میان منابع خوب موجود، کاربردی ترین اصول و تعاریف ساده و غیر پیچیده را استخراج کرده است تا  با دادن اطلاعاتی مناسب به مبتدی ها، تازه واردهای بورس و تمام کسانی که قصد یادگیری بورس را دارند، کمک کند که  با دانستن یک سری تعاریف ابتدایی، درک ماسبی از بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار کشور پیدا کنند. علاوه بر اینها در صورتی که سوالی در خصوص بورس ذهن شما دوستان گرانقدر را به خود مشغول کرد، در زیر همین پست می توانید آن را مطرح بفرمایید تا در فرصت مناسب پاسخ داده شود.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات