تحلیل تکنیکال وپست - 1400/05/12

سه‌شنبه، 1400/5/12

پست بانک هر روز بهتر از دیروز

یکی از بانکهای موفق کشور در چند سال اخیر پست بانک ایران می باشد که با کنترل هزینه ها و مدیریت مطلوب منابع مالی توانسته هر سال در مسیر رشد و توسعه ی پایدار گام های بلندی را بردارد. در آخرین گزارش این شرکت در سامانه کدال، افزایش 11 درصدی منابع باجه های بانکی روستایی در پایان تیرماه سال جاری در قیاس به اسفند 99 به ثبت رسیده است که نشان از موفقیت بانک در جذب منابع جدید علی رغم مشکلات عدیده در بخش اقتصاد روستایی دارد. رشد 660 درصدی سودآوری پست بانک ایران در سال گذشته یکی از دست آوردهای برجسته شرکت در سال گذشته به شمار می آید که نشان دهنده ی تحولات مثبت بنیادی در ساختار مدیریت منابع این بانک می باشد. پست بانک با تدوین یک سند 5 ساله، از پیش قراولان استقرار سیستم بانکداری دیجیتال در کشور محسوب می شود. 

پست بانک ایران در سال گذشته در شاخص دسترسی به امکانات سایت و بانکداری مجازی بالاترین رتبه را در بین بانکهای کشور بدست آورده است و جایزه شهید رجایی را از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خود اختصاص داده است. رویکرد صحیح بانک در استفاده از پتانسیلهای مغفول مانده در بخش های کم برخوردار باعث شده است که میزان جذب منابع مالی این بانک در این مناطق با جهش قابل توجهی در سال گذشته و سال جاری همراه گشته و مسیر خدمت رسانی مطلوب به این مناطق هموارتر شود.

افزایش سرمایه جذاب پست بانک ایران

وپست به منظور اصلاح ساختار مالی و افزایش توانمندی خود در ارایه خدمات بانکی، پیشنهاد افزایش سرمایه 447 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را روانه کدال کرده است. به این ترتیب سرمایه وپست از 323 میلیارد تومان به 1700 میلیارد تومان خواهد رسید. در واقع پست بانک به منظور خروج از ماده 141 قانون تجارت ملزم به ارایه برنامه های اساسی به منظور فایق آمدن بر مشکلات ناشی از تداوم ضرر در سه سال متوالی است. به این دلیل لزوم افزایش سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بیش از پیش مشخص می شود. با توجه به رویکرد مثبت بانک در سال گذشته و تداوم آن در سال جاری امیدواری های بسیاری به اصلاح ساختار ترازنامه وپست در سال جاری وجود دارد.

مسیر تکنیکالی وپست 

 وپست با توجه به حمایتهای حقوقی و بازارگردان خود در سال گذشته، به نسبت اغلب نمادهای بازار سرمایه اصلاحات قیمتی ملایم تری را پشت سر گذاشته است. در محدوده قیمتهای فعلی با توجه به نسبت پی بر ای مناسب و شاخص های بنیادی رو به بهبود در هر گزارش نسبت به گزارشات قبلی، حجم معاملات وپست در محدوده ی قابل قبولی می باشد. در این ویدیو به بررسی مسیر تکنیکالی این نماد ارزشمند گروه بانکی با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال می پردازیم که امیدواریم تا پایان این ویدیو ما را در این تحلیل همراهی کنید.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات