تحلیل تکنیکال خکمک - 1400/05/11

دوشنبه، 1400/5/11

خکمک در مسیر خودکفایی

یکی از شرکتهای زیرمجموعه گروه سایپا که تولیدات منحصر به فرد و با کیفیت مناسب تولید می کند، شرکت کمک فنر ایندامین است که با چند دهه تجربه ی موفق یکی از ارکان مهم صنعت قطعه سازی کشور به شمار می آید. شاید به جرات بتوان ادعا کرد که مهمترین مشکل پیشروی صنعت قطعه سازی کشور نرخ گذاری دستوری از طریق مراجع بالادستی بوده است که ضربه جبران ناپذیری به پیکره ی این صنعت وارد نموده است و باعث شده اکثر شرکتهای فعال در این بخش زیان ده باشند. لذا با توجه به این مسایل و رویکردی جدیدی که اخیرا در بدنه وزارت صمت شکل گرفته است، شرکتهای خودرویی و قطعه ساز به دنبال عرضه ی محصولات خود در بورس کالا هستند تا اولا عرضه ی محصولات با کیفیت در این بسترفراهم شود و ثانیا نظام قیمت گذاری دستوری را پشت سر بگذارند تا بعد از مدتها از زیان عملیاتی به سود رسیده و بتواند طرحهای توسعه ای و ارتقا تکنولوژی تولید را دنبال کنند.

شرکت خکمک با توجه به اینکه بخش مهمی از مواد اولیه لازم برای تولید کمک فنررا وارد می نمود، آسیب بسیار زیادی از تحریم های 6 سال گذشته متحمل شده است. در سه سال اخیر ایندامین با توجه جدی به توان داخلی و بخصوص شرکتهای دانش بنیان داخلی و استفاده از پتانسیلهای مراکز علمی کشور، توانسته بیش از 37 طرح خودکفایی را بازتعریف کرده و سپس با موفقیت به سرانجام برساند. خکمک با این سیاست به شکل قابل توجهی درصد داخلی سازی محصولات خود را بالاتر برده و آسیب کمتری از تحریم های بین المللی به نسبت 3 سال قبل متحمل شده است.همچنین اهتمام خکمک به اصل خودکفایی و کنترل هزینه ها باعث شد برای نخستین بار در 8 سال اخیر این شرکت از زیان سنگین عملیاتی به سود بنشیند، هرچند که این سود سازی چشمگیر نبوده است اما نشان دهنده ی مسیر درست خکمک در بهبود فرایندهای عملیاتی خود می باشد. با تغییراتی که اخیرا در سمت مدیرعاملی شرکت ایندامین سایپا اتفاق افتاده است، امید است این شرکت در سال جاری با توجه به پارامترهای بنیادی ارزشمند و محصول اختصاصی خود، بتواند فصل جدیدی از فعالیتهای خود را آغاز کرده و در مسیر و رشد و توسعه پایدار قدم بردارد.

خکمک در مسیر تکنیکالی پر بیم و امید

این شرکت از آغاز ریزشهای بازار سرمایه در مرداد سال قبل از سقف قیمتی حدود 8800 تومانی تا قیمتهای 1620 تومان اصلاح قیمتی سنگینی راتجربه کرده است و از این حیث در زمره 5 شرکت بازار سرمایه با بیشترین اصلاح قرارگرفته است. متاسفانه این سهم کوچک گروه قطعه سازی در مدت اخیر از طرف حقوقی و بازارگردان به شکلی که شایسته و بایسته بوده است حمایت نشده است ولی رویکرد یک ماه اخیر شرکت در روان شدن معاملات خکمک در قیاس با ماههای قبل قابل تحسین می باشد.

با توجه به نسبت عالی p/s شرکت که زیر یک می باشد چنانچه تغییر نرخ و تعدیلات مثبت قیمتی برای خکمک در سال جاری رخ دهد، این شرکت به شکل محسوسی در زمینه ی سود سازی متحول خواهد شد و بعد از مدتها شاهد سود سازی بسیار خوب این نماد ارزشمن خواهیم بود.

در این ویدیو تحلیل تکنیکال نماد خکمک با استفاده از اندیکاتورهای  پرکاربرد و مهم بازار سرمایه توسط تیم تحلیل بورس نما انجام شده است که امید است مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: پانته آ بهتاش | جمعه، 1400/5/29

👈از زمان معرفی در ۱۶۲۵ تا الان ۲۰ درصد گرفتیم متشکرم

🔸پاسخ: مبارک شما باشد، اما این را هم در نظر داشته باشید که هدف از تحلیل های بورس نما، معرفی سهم برای خرید نیست و تنها برای کمک به دوستان برای اطلاع از موقعیت های پیش روی سهم از نظر تکنیکال است.

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات