الگوی شمعی خطوط پاتک

یکشنبه، 1400/5/17

شمع یا کندل خطوط پاتک

این شمع نیز از جمله الگوهای برگشتی محسوب می شود که مانند سایر الگوهای برگشتی، جهت حرکت قیمت را معکوس می کند و در دو حالت افرایشی و کاهشی وجود دارد که در این پست آموزشی ار وبسایت بورس نما، شکل گرافیکی، ویژگی ها و مثال های لازم به همراه فیلم توضیحات آن برای همراهان وبسایت آموزشی تحلیلی بورس نما ارائه خواهد شد.

شکل گرافیکی الگوی برگشتی خطوط پاتک

شکل گرافیکی الگوی شمعی خطوط پاتک در دو حالت افزایشی و کاهشی در تصویر زیر به نمایش در آمده است.

کندل خطوط پاتک

ویژگی های الگوی شمعی خطوط پاتک

الگوی شمعی خطوط پاتک ویژگی هایی دارد که علاقمندان به کندل استیک باید با آنها آشنا باشند، از جمله:

1- این الگو وقتی شکل می‌گیرد که دو شمع با رنگ بدنه مخالف دارای قیمت بسته شدن یکسان باشند.

2-  الگوی پاتک افزایشی (Bullish): پس از یک روند نزولی شکل می گیرد؛ در این حالت پس از شمع نزولی (مشکی یا قرمز)، یک شمع صعودی (سفید یا سبز) پایین‌تر از قیمت آخرین معامله کندل نزولی شروع می‌شود و سپس در نهایت این شمع به قیمت آخرین معامله کندل نزولی می‌رسد؛ در این حالت یک رالی صعودی با افزایش قیمت در سهم مشاهده می‌شود. می‌توان این الگو را با الگوی نفوذی نیز مقایسه کرد؛ در مقایسه این دو الگو می‌توان گفت که الگوی نفوذی از قدرت و اعتبار بیشتری برخوردار می باشد. در واقع در الگوی پاتک افزایشی ما شاهد یک حمله از طرف خریداران به سمت فروشنده ها هستیم.

3-  الگوی پاتک کاهشی (Bearish): پس از یک روند صعودی شکل می گیرد؛ در این حالت پس از شمع صعودی (سفید یا سبز)، یک شمع نزولی (مشکی یا قرمز) بالاتر از قیمت آخرین معامله کندل صعودی شروع می‌شود و در نهایت این شمع به قیمت آخرین معامله کندل صعودی می‌رسد؛ در این حالت یک روند نزولی در سهم مشاهده می‌شود. این الگو را نیز می توان با الگوی ابر سیاه مقایسه نمود. در مقایسه این دو الگو می‌توان گفت که الگوی ابر سیاه از قدرت و اعتبار بیشتری برخوردار می باشد. در واقع در الگوی پاتک کاهشی ما شاهد یک حمله از طرف فروشنده‌ها به سمت خریداران هستیم.

مثال از الگوی شمعی خطوط پاتک

مثال های زیر را ببینید که به ترتیب الگوی خطوط پاتک افزایشی و کاهشی و متعاقب آن تغییر روند قیمت سهم را نشان می دهد.

مثال از شمع خطوط پاتک

برای توضیحات بیشتر، توصیه می شود فیلم آموزشی بالا در خصوص الگوی برگشتی شمعی خطوط پاتک را هم ببینید.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات