الگوی شمعی خطوط کمربند

دوشنبه، 1400/4/28

الگوی شمعی خطوط کمربند

الگوی برگشتی خطوط کمربند یا Belt HoldLine نیز دیگر الگوی برگشتی شمع ژاپنی یا کند استیک است که به دو شکل کاهشی و افزایشی می باشد؛ یعنی پس از تشکیل این الگوها به ترتیب روند از صعودی به نزولی و برعکس تبدیل می شود. در ادامه این پست از وبسایت بورس نما، شکل گرافیکی هر یک و ویژگی های خاصی که این الگو دارد می پردازیم و در پایان با یک مثال به آن خاتمه می دهیم.

شکل گرافیکی شمع خطوط کمربند

شمع کمربند به دو نوع کاهشی و افزایشی دسته بندی می شود که در شکل گرافیکی زیر می توانید آنها را مشاهده کنید:

کندل خطوط کمربند

ویژگی های الگوی شمعی خطوط کمربند

از جمله ویژگی های این الگو که معامله گران را قادر به تشخیص تشکیل آن می کند، عبارتند از:

1- الگوی خطوط کمرلند، یک الگوی تک شمعی است و ممکن است خاصیت افزایشی (Bullish) یا کاهشی (Bearish) داشته باشد.

2-  الگوی کمربند افزایشی (Bullish) دارای شمع بزرگ صعودی (سفید یا سبز رنگ) است که در پایین ترین قیمت باز شده (بدون سایه پایینی یا با سایه پایینی بسیار کوچک) و سپس در تمام روز به سمت بالا حرکت کرده است؛ بدین معنی که در الگوی کمربند افزایشی پایین ترین محدوده قیمت برابر اولین قیمت معامله در آن بازه زمانی یا تایم فریم مخصوص می باشد.

 3-  برعکس مورد بالا، الگوی کمربند کاهشی (Bearish) دارای شمع بزرگ نزولی (سیاه یا قرمز رنگ) است که در بالاترین ترین قیمت باز شده (بدون سایه بالایی یا با سایه بالایی بسیار کوچک) و سپس در تمام روز به سمت پایین حرکت کرده است؛ بدین معنی که در الگوی کمربند کاهشی بالاترین محدوده قیمت برابر اولین قیمت معامله در آن بازه زمانی یا تایم فریم مخصوص می باشد.

4- در الگوهای کمربند (کاهشی یا افزایشی)، هر چقدر اندازه بدنه شمع بزرگتر باشد، اعتبارش بیشتر است.

مثال از الگوی خطوط کمربند

مثال زیرا ببینید که پس از تشکیل الگوی کمربند کاهشی یا خرسی، قیمت سهم دچار افت شده است و در حالت دوم پس از تشکیل الگوی خطوط کمربند افزایشی قیمت سهم رشد یافته است.

مثال الگوی شمعی خطوط کمربند

برای توضیحات بیشتر توصیه می شود که فیلم آموزشی بالا را هم ببینید.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: نرگس مددی | چهارشنبه، 1400/4/30

👈تشکر از شما مهندس مهدی نیا

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات