تحلیل تکنیکال شغدیر - 1400/04/23

چهارشنبه، 1400/4/23

تاریخچه شغدیر

این شرکت در سال 1380 تاسیس شده است و یکی از مهمترین پتروشیمی های فعال در عرصه تولید پلیمرهای صنعتی است. نقش بی بدیل شغدیر در تولید پی وی سی و پاسخ به نیاز بازار داخلی در طی سالهای اخیر بارز بوده است و این شرکت با پایش نیازهای بازار مبادرت به تولید پلیمری بر پایه پی وی سی نموده است.  در عین حال شغدیر بازار صادراتی بسیار مناسبی را نیز در اختیار خود دارد و با توجه به خیزش قیمتهای پلیمرها در سال 2021 انتظار سود سازی بالایی برای شرکت در سال مالی جاری خواهیم داشت.
شرکت پتروشیمی غدیر بعد از سال 97 و پذیرش در بازار سرمایه پر قدرت تر از گذشته به فعالیتهای خود ادامه داده است و هر سال در مجامع خود سودهای جذابی را تقسیم کرده است. در آخرین مجمع این شرکت سود 1000 تومانی را بین سهامداران خود تقسیم کرد که عدد جذابی برای یک شرکت پتروشیمی محسوب می شود.
شغدیر با تولید سالیانه 120000 تن پی وی سی سهم 16 درصدی از بازار این محصول در ایران را به خود اختصاص داده است و چشم انداز شرکت تبدیل شدن به بهترین واحد پتروشیمیایی در عرصه تولید پی وی سی در افق 1404 است.

محصولات استراتژیک شغدیر

محصولات تولیدی شرکت پتروشیمی غدیرکه بیشتر در حوزه تولید پلی وینیل کلراید به عنولن یکی از پلیمرهای بسیار پر کاربرد در صنایع مختلف می باشد عبارتند از:
•    PCV-65 
•    PVC-off 
•    VCM 
یکی از مهمترین مزایای محصولات این شرکت کیفیت بالای آنهاست لذا بیش از 50% از محصولات تولیدی به کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، هندوستان، آفریقا، حوزه CIS، ترکیه و اروپای شرقی صادر می‌شود و از این راه ارزآوری خوبی طی سالهای اخیر توسط این شرکت کسب شده است.

نگاهی به گزارش یکساله حسابرسی شده ی شغدیر 

در سال مالی منتهی به اسفند 99 شرکت پتروشیمی غدیر رکوردهای متعددی را جابجا کرد که نشان از رشد و بالندگی این شرکت می باشد. مهمترین آیتمهای این گزارش عبارت اند از:
1- جمع دارایی های جاری شرکت با رشد  306درصدی همراه بوده و به عدد  4601097 میلیون ریال رسیده است. 
2- حاشیه سود شرکت در سال 99 نسبت به سال گذشته از 22 درصد به 52 درصد رسیده است که جهشی بسیار قابل توجه است و باعث سودسازی بالای شغدیر در سال مالی مذکور شده است.
3- درآمدهای عملیاتی شرکت با جهش خیره کننده  155 درصدی همراه شده و به عدد 25751093  میلیون ریال رسیده است.
4- سود پایه ی هر سهم با رشد 478 درصدی مواجه شده است و به 1020 تومان به ازای هر سهم رسیده است.
5-  سود انباشته ی شرکت در دوره ی مورد بررسی با  455 درصد رشد توام شده و به عدد 13553039 میلیون ریال رسیده است که نشاندهنده ی عملکرد مطلوب شرکت در استقرار سیستم مالی مناسب و کنترل هزینه هاست.
بنابراین شرکت در دوره ی مذکور از جمیع جهات عملکرد فوق العاده ای به ثبت رسانده است و انتظار داریم با توجه به برنامه های توسعه ای و رویکرد مناسب هبات مدیره در سالهای آینده شاهد تداوم رشد شرکت در این مسیر باشیم.

 مجمع تقسیم سود جذاب شغدیر

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم شغدیر در سال مالی گذشته با ثبت رکوردهای متعدد عملکرد بی نظیری در سود سازی داشته است و با شرایط مطلوبی مجمع عمومی سالیانه خود را برگزار کرد. در این مجمع علاوه بر تشریح برنامه های سال گذشته شرکت و سالهای آینده و تعیین اغضای هیات مدیره سود جذاب 1000 تومانی نیز تقسیم شد که باعث رضایت خاطر سهامداران را فراهم آورد.

در این ویدیو تحلیل تکنیکال نماد ارزشمند شغدیر برای شما دوستان و همراهان سایت بورس نما به اشتراک گذاشته شده است که امید است مورد توجه شما عزیزان واقع شود.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات