تحلیل تکنیکال ونوین -1400/04/17

پنجشنبه، 1400/4/17

جهش درآمدهای ونوین در خرداد 1400

بانک اقتصاد نوین به عنوان نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران در طی سالهای اخیر روند پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. در 5 سال ابتدایی فعالیتهای این بانک شاهد رشد بی وقفه ی درآمدهای عملیاتی و بهبود روند سود سازی این بانک بوده ایم و سپس یک روند نزولی در این بانک ارزشمند شروع شد تا جاییکه این بانک مثل اکثر نهادهای مالی کشور وارد دوران رکود شده و به زیان رسید. با تغییرات مثبتی که در رویکرد و مدیریت این بانک در سال 98 ایجاد شد این بانک با جهشی قابل قبول از زیان به سود رسیده و طی سال 99 و سه ماهه ابتدایی سال جاری با عملکردی قابل تحسین به سود قابل توجهی دست یافته است. برای تحلیل بیشتر این تحول گزارشات مندرج در کدال این بانک در خرداد ماه و سه ماهه ی ابتدایی سال جاری را مورد بررسی قرار داده ایم و به نتایج زیر دست پیدا کرده ایم:

در ابتدا باید توجه کنیم که درآمد تسهیلات بانک در خرداد ماه با ۱۴ درصد رشد نسبت به ماه گذشته به ۱ هزار و ۶۵۶ میلیارد تومان رسیده است که رقم فوق العاده بالایی محسوب می شود.

 سود پرداختی به سپرده ها طی این ماه با ۲ درصد افزایش نسبت به ماه گذشته به حدود ۱ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان رسیده است، بنابراین بانک در این ماه حدود ۳۴۷ میلیارد تومان سود شناسایی کرده که بهترین عملکرد ماهانه بانک محسوب می شود.

رشد خیره کننده  ونوین در سال 1400

تسهیلات اعطایی طی خرداد ماه ۱۴۰۰ حدود ۱۲۴.۲۳ درصد بیشتر از تسهیلات وصولی طی خرداد ماه ۱۴۰۰ بوده است. درآمد تحقق یافته تسهیلات اعطایی طی خرداد ماه ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۶,۵۶۴,۳۴۹ میلیون ریال بوده که ۱۸.۸۱ درصد بیشتر از متوسط درآمد تحقق یافته تسهیلات اعطایی طی ۲ ماه گذشته بوده است.سپرده های جذب شده طی خرداد ماه ۱۴۰۰ حدود ۴.۱۶ درصد بیشتر از سپرده های تسویه شده طی خرداد ماه ۱۴۰۰ بوده است. سود سپرده های سرمایه گذاری تحقق یافته (هزینه) طی خرداد ماه ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۳,۰۹۷,۵۱۶ میلیون ریال بوده که ۶.۲۰ درصد بیشتر از متوسط هزینه تحقق یافته سپرده سرمایه گذاری طی ۲ ماه گذشته بوده است. حاشیه سود ناخالص عملیات بانکی (مابه التفاوت درآمد تسهیلات اعطایی و سود سپرده های سرمایه گذاری) طی دوره خرداد ماه ۱۴۰۰ مثبت و برابر با ۲۰.۹۳ درصد بوده. این درحالیست که متوسط این شاخص طی ۲ ماه گذشته برابر با ۱۱.۵۴ بوده است.

این بانک در طی سال جاری به استناد گزارشات کدال یک افزایش سرمایه 100 درصدی را در پیشرو دارد که به بهبود نرخ کفایت سرمایه بانک منجر خواهد شد و به رشد و توسعه ی فعالیتهای بانک کمک شایان توجهی خواهد کرد.

در این ویدیو تحلیل تکنیکال این بانک ارزشمند را برای شما همراهان عزیز سایت بورس نما به اشتراک گذاشته ایم که امید است مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات