تحلیل تکنیکال وبملت - 1400/04/12

جمعه، 1400/4/11

جهش درآمدهای عملیاتی بانک ملت در سال 99

بانک ملت به عنوان یکی از مهمترین سهم های شاخص ساز کشور همواره مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته است و با توجه به اینکه این بانک بالاترین ذخایر ارزی کشور را در اختیار دارد نقش بی بدیلی در اقتصاد کشور ایفا می کند. بانک ملت طی گزارشات کدال ارسالی مربوط به دوره ی 12 ماهه منتهی به اسفند 99 با جهشی قابل تحسین علی رغم شرایط خاص تحریمی کشور 79 تومان سود را شناسایی کرده است که نشاندهنده مدیریت صحیح منابع مالی در این بانک ارزشمند است. کل درآمد ناخالص ناشی از فعالیتهای بانکی این نماد ارزشمند در سال گذشته 20866 میلیارد تومان بوده است که در بین تمام بانکهای کشور با اختلافی فاحش بهترین می باشد. بانک تجارت که در جایگاه دوم از این حیث قرار گرفته است تنها 9132 میلیارد تومان از این محل درآمد کسب کرده است. این موضوع نشاندهنده جایگاه مستحکم بانک ملت در گروه بانکی  و لیدر بودن این بانک در بین تمام سهم های گروه بانکی کشورمی باشد.

رشد سود سازی  وبملت در سال 1400

بانک ملت  با سرمایه گذاری قریب به 20 میلیارد دلاری در صنعت نفت و گاز کشور از نظر ذاتی سهمی بسیار ارزنده محسوب شده و به ازای هر سهم از محل سرمایه گذاری ها در صنایع مختلف و صنعت نفت و گاز حدود 3400 تومان دارایی دارد. بنابراین با توجه به قیمت 423 تومانی وبملت در روزهای معاملاتی اخیر تاکید کنیم وبملت بشدت زیر ارزش ذاتی خود معامله می شود. در ترازنامه خرداد ماه 1400 این شرکت خبر از تحقق سود 4500 میلیارد تومانی خود داده است  که منجر به ثبت تراز مثبت 62  درصدی شده است.این رقم شگفت انگیز  نشان دهنده پویایی فعالیتهای مالی این بانک در سال جاری و رشد سودسازی بانک در سال جدید می باشد.

 در گزارش سه ماهه ابتدایی سال 1400، بانک بطور متوسط تراز مثبت 60 درصدی را ثبت کرده است که این امر در طی سه سال اخیر بی سابقه بوده است. با توجه به اختلافات بانک با سازمان مالیات بابت مالیات نرخ تسعیر ارز و ارجاع این اختلاف به هیات دولت، باید منتظر تصمیم گیری مقامات بالادستی در مورد این پرونده باشیم و چنانچه نظر بانک ملت در این اختلاف مورد قبول قرار گیرد درآمدهای بانک به نحو قابل توجهی از این ناحیه افزایش خواهد یافت و سود کسب شده ی بانک ملت از این ناحیه چشمگیر خواهد بود.

در این ویدیو تحلیل تکنیکال نماد ارزشمند وبملت برای شما دوستان و همراهان سایت بورس نما به اشتراک گذاشته شده است که امید است مورد توجه شما عزیزان واقع شود.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات