تحلیل تکنیکال شاخص سیمان

پنجشنبه، 1399/12/28

صنعت سیمان یکی از صنایع قدیمی کشور است که علاوه برتامین نیازهای داخلی ، در بازارهای جهانی به خصوص کشورهای همسایه نیز حضور دارد. به دلیل ویژگی خاص سیمان (نسبت حجم به وزن آن) عواملی چون هزینه مسافت و هزینه حمل و نقل در فروش این محصول تاثیرگذار است.

 

از میان 78 شرکت تولید کننده سیمان، 23 شرکت در بورس تهران حضور دارند. به جز سه شرکت سیتا، سیدکو، سفارس که هلدینگ سرمایه گذاری تخصصی در صنعت سیمان هستند و درآمد آن ها از سود سرمایه گذاری در شرکت های سیمانی زیرمجموعه است،  مابقی شرکت ها به تولید سیمان و کلینکر مشغول هستند.

با توجه به زمزمه های آزاد سازی نرخ سیمان و گزارشات فوق العاده شرکتهای سیمانی در سامانه کدال و با عنایت به اهمیت این شرکتها در توسعه صادرات غیرنفتی و رونق بخش انبوه سازی به عنوان یکی از پارامترهای تاکیدی در مجلس شورای اسلامی در سال آینده، امروز با استفاده از ابزارهای مهم و معتبر تکنیکال شاخص سیمان را مورد بررسی دقیق قرار داده ایم. امیدواریم این تحلیل مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات