تحلیل تکنیکال اخابر - 1400/04/03

جمعه، 1400/4/4

اخابر در مسیر پیشرفت
شرکت مخابرات ایران قدیمی ترین شرکت ارایه دهنده ی خدمات اینترنتی در کشور می باشد که با توجه به رویکرد داخلی سازی تجهیزات مورد نیاز این صنعت در داخل ، هر ساله به تحقق رویکرد خود اتکایی و قطع وابستگی به خارج از کشور نزدیک و نزدیکتر می شود. این شرکت نقش بسیار مهمی در توسعه شبکه ای سی تی کشور ایفا کرده و برنامه های گسترده ای برای رشد همه جانبه در این صنعت طی سالهای آتی تدوین کرده است. شاید بزرگترین مشکل این شرکت حجم کم سرمایه گذاری های انجام شده در 4 سال اخیر به واسطه محدودیتهای تحریمی باشد که امید است با مرتفع شدن آثار تحریم ها در طی سال جاری این مانع بزرگ از سر راه شرکت برداشته شده و رشد و توسعه شرکت با ضرب آهنگ بهتری انجام پذیرد. در طی سالهای اخیر و در شرایط تحریم  با سیاست های حمایتی مجلس و دولت ، شرکت های فعال در صنعت مخابرات و آی تی کشور دستاوردهای خوبی را عرضه نموده اند، به عنوان مثال ظرف یکسال گذشته در مجموع 68 دستاورد فناوریهای پیشرفته در حوزه ICT  رونمایی شده است  که 32 مورد نرم افزاری و 36 مورد سخت افزاری  بوده که در نمایشگاه تلکام سال گذشته در آذر ماه از آنها رونمایی شده است. لزوم حمایت بیشتر از این صنعت نو پا و توجه به مزیت های کشور در این عرصه موضوعی است که باید طی سالهای آینده تداوم داشته باشد تا از این مسیر علاوه بر کاهش ارزبری و نیاز به خارج از کشور اثرات تحریم های احتمالی تا حد زیادی خنثی شده و ضمنا اشتغال پایدار در این حوزه شکل بگیرد.


رشد درآمدهای اخابر در سال 99
 جمع درآمد مخابرات ایران  در دوره 12 ماهه در سال 99، 5604 میلیارد تومان گزارش شده که این عدد در قیاس با مدت مشابه سال قبل از افزایش 15 درصدی حکایت می کند.در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران  که در 17 خرداد 1400 برگزار شد، سود نقدی به ازای هر سهم به مبلغ ۲۹۹ ریال و سود خالص به ازای هر سهم ۳۰۰ ریال  اعلام شد و این شرکت از برنامه های خود در تحقق اینترنت پر سرعت وی دی اس ال رونمایی کرد. از طرفی بنا به رویکرد تعیین شده ی شرکت در طی سال جاری، در طی پنج سال آینده صادرات خدمات فنی و مهندسی علاوه بر خودکفایی در تامین تجهیزات مورد نیاز جهت توسعه خدمات مخابراتی و اینترنتی، مورد تاکید مجدد مجمع قرار گرفته است.
در این ویدیو تحلیل تکنیکال نماد ارزشمند اخابر برای همراهان سایت بورس نما به اشتراک گذاشته شده است که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات