تحلیل تکنیکال فجر - 1400/04/02

چهارشنبه، 1400/4/2

آثار زیان بار خوردگی در اقتصاد جهانی

پدیده خوردگی فلزات همواره از مشکلات مطرح در صنایع می باشد که سبب آلودگی و اتلاف محصولات، تخریب و اندام تجهیزات و در موارد بسیار حاد سبب انفجار و وارد امدن آسیبهای بسیار انسانی، اقتصادی و محیط زیستی می گردد. پیدا کردن رقم دقیق خسارات ناشی از پدیده ی خوردگی نیاز به آنالیز اطلاعات و ارزیابی آنها دارد ولی کشورهای صنعتی پیشرفته که حداقل، آمار و اطلاعات لازم را در این زمینه دارا می باشند محدوده 5-3 درصد تولید ناخالص ملی را بعنوان الگویی مناسب ارایه نموده اند که مسلما در کشورهای درحال گذر اقتصادی با توجه به تنگناها و مشکلات انتخاب عدد ٥ درصد معقول تر به نظر می رسد.

هزینه های سالانه خوردگی در امریکا (مستقیم و غیرمستقیم) در سال 2013، از مرز یک تریلیون دلار عبور کرده و در سال 2014 به 1.07 و در سال 2015 به 1.09 تریلیون دلار رسیده است. پیش بینی می شود که این مقدار در سال 2021 به 1.1 تریلیون دلار بالغ گردد.

مطالعات بسیاری در زمینه شناخت انواع خوردگی و عوامل ایجاد آنها، روشهای جلوگیری از خوردگی و مواد بازدارنده خوردگی طی سالهای گذشته صورت گرفته است. امروزه، بسیاری از روشهای جلوگیری از خوردگی و مواد شیمیایی بازدارنده، بطور موثری استفاده می شوند اما آثار جانبی آنها بر محیط زیست و سلامتی کارکنان در دراز مدت قابل توجه هستند.

حفاظت کاتدی راهی برای جلوگیری از خوردگی

در این راستا یکی از مهمترین راهکارهای موثر برای کاهش خسارتهای ناشی از خوردگی  استفاده از تکنیک حفاظت کاتدی است. در این روش سطح فلز مورد نظر با فلزی که در سری الکتروشیمی فعالتر میباشد پوشش داده می شود و به این ترتیب از خوردگی فلز جلوگیری می شود.

فولاد فجر امیر کبیر کاشان یکی از واحدهای گالوانیزه کننده کشور است که با روکش کردن فلز روی  بر سطح  آهن  و فولاد نقش بی بدیلی در تامین مواد اولیه صنایع مختلف ایفا می کند.در این ویدیو تحلیل تکنیکال این نماد ارزشمند برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته است که امیدواریم  مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات