تحلیل تکنیکال سفانو - 1400/03/28

پنجشنبه، 1400/3/27

 تاریخچه سیمان فارس نو

سیمان فارس‌نو از جمله واحدهای پیشرو در عرصه صنعت سیمان است که در جنوب استان فارس  واقع شده است و بیش از 16سال از فعالیتهای آن می گذرد. تکنولوژی بالای این کارخانه سیمان در قیاس با واحدهای دیگر سیمانی کشور باعث شده است حاشیه سود این شرکت در گروه سیمان همواره جز حاشیه سودهای بالا بوده و از این رو موفقیت های چشمگیری در سالهای اخیر در زمینه ی افزایش سودسازی توسط شرکت حاصل گردد.

محصولات با کیفیت برگ برنده سفانو

 ظرفیت اسمی این واحد مهم صنعتی بیش از  یک‌ میلیون تن بوده و شرکت از زیر مجموعه های هلدینگ سیمانی  فارس و خوزستان می‌باشد. یکی از مهمترین امتیازات این شرکت کیفیت بالای محصول تولیدی این شرکت است که منطبق بر بالاترین استاندارد معتبر در صنعت سیمان جهان تولید می شود از این رو شرکت به علت توانایی در تولید سیمان باکیفیت تر و با مقاومت بیشتر در مارکت داخلی و جهانی  با اقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

مهمترین محصولات سفانو عبارتند از:

سیمان تیپ1-525 فله ای و کیسه ای

سیمان تیپ 2 فله ای و کیسه ای

کیلینکر صادراتی

با توجه به خارج شدن سیمان از نظام قیمت گذاری دستوری و پذیرش این محصول در بورس کالا، کیفیت بالای سیمان سفانو باعث اقبال بیشتر مصرف کنندگان سیمان به محصولات این شرکت پیشرو در صنعت سیمان شده است.

پتانسیلهای سفانو

یکی از مهمترین پتانسیلهای سفانو موقعیت جغرافیایی مناسب آن است که بواسطه آن امکان صادرات محصولات به کشورهای حوزه خلیج فارس با هزینه مناسب میسر شده است. یکی از مهمترین رویکردهای سیمان فارس نو توسعه بازار صادراتی خود می باشد و در این راستا تلاشهای بسیار زیادی توسط شرکت طی سالهای اخیر انجام شده است که نتایج خوبی نیز به دنبال داشته است. به عنوان مثال در سال گذشته شرکت موفق شد مجوز صادرات سیمان به فیلیپین را بدست آورد این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که شرکتهای سیمانی دیگری نیز متقاضی ورود به بازار این کشور بودند اما کیفیت محصول آنها مورد تایید اداره استاندارد فیلیپین قرار نگرفت و این موضوع مصداق دیگری  دال بر برای بالا بودن کیفیت محصولات سفانو می باشد.

روند سود آوری سفانو

روند سوداوری سفانو طی سال گذشته تداوم داشته است و شرکت در پایان سال مالی گذشته به سود 260 تومانی به ازای هر سهم رسید که نسبت به سال گذشته رشد محسوسی را نشان می دهد. البته این سود بنا به دلایلی بیشتر بوده است و دلیل آن اختلافات مالی سفانو  با اداره مالیات در سال گذشته می باشد. سفانو به استناد مصوبات دولت خود را مشمول معافیت مالیاتی برای سالهای 98 و 99 میدانست اما اداره مالیات در این زمینه با شرکت اختلافاتی داشت که این پرونده در نهایت به نفع شرکت سیمان فارس نو تمام شد و در سامانه کدال اطلاع رسانی شد. آثار و تبعات این معتفیت مالیاتی در صورتهای مالی سال 98 و 99 به ازای هر سهم تقریبا یکصد تومان می باشد که عدد قابل توجهی محسوب می شود. علاوه بر این شرکت از سود انباشته ی قابل توجهی نیز برخوردار بوده که از این منبع به راحتی می طرح های توسعه ای که در مجمع به آن اشاره شد را به نتیجه مطلوب برساند و از این طریق کاهش هزینه های عملیاتی را به عنوان یک هدف بسیار مهم در سال مالی پیشرو محقق کند. با توجه به حاشیه سود خوب شرکت در سالهای اخیر که در محدوده بالای 50 درصد تثبیت شده است و افزایش نرخ سیمان در سال جاری و باز شدن بازارهای صادراتی جدید نظیر بازار جذاب فیلیپین،  به نظر می رسد شرکت سیمان فارس نو سال مالی بسیار خوبی را در پیشرو داشته باشد و بتواند سود خالص جذابی را شناسایی کند.

 در این ویدیو تحلیل تکنیکال نماد ارزشمند سفانو که با ابزارهای مهم تحلیل تکنیکال نظیر ایچیموکو و اندیکاتورهای مکدی و استوکاستیک و پارابولیک سار و آر اس آی و فیبوناچی انجام شده است، خدمت شما دوستان عزیز ارایه می دهیم که امید است مورد توجه شما واقع شود.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات