تحلیل تکنیکال پسهند - 1400/03/24

دوشنبه، 1400/3/24

تاریخچه شرکت لاستیک سهند

شرکت لاستیک سهند با بیش از 62 سال حضور موفق در عرصه تولید محصولات مرتبط با لاستیک و تسمه نقاله های صنعتی و کفپوش توانسته جایگاه قابل قبولی در بازار داخلی و صادراتی به خود اختصاص دهد. این شرکت در دوازدهم آبان سال 1370 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است و با داشتن 350 میلیون برگه سهام از زیر مجموعه های چابک و ارزنده هلدینگ شستا محسوب می شود. یکی از شرکتهایی که زیر مجموعه پسهند می باشد شرکت سرمایه گذاری صنایع لاستیکی سهند می باشد.  مالکیت بیش از 99 درصدی پسهند بر این شرکت باعث شده است عملا این شرکت که در حوزه سرمایه گذاری در بازار سهام فعالیتهای درخور توجهی دارد بازوی سرمایه گذاری شرکت لقب بگیرد.

محصولات شرکت

یکی از مهمترین ویژگی های این شرکت تولید طیف وسیعی از محصولات با استانداردهای جهانی و بی رقیب در کشور و منطقه است. مهمترین محصولات این شرکت عبارتند از:

انواع نوار نقاله صنعتی

کفپوش پلاستیکی

ورق های پلاستیکی

رابر لاینینگ

قطعات لاستیکی و اکسترودی

تسمه نفاله های متنوع پسهند

 در این بین تولید تسمه نقاله های متنوع مهمترین دسته از محصولات راهبردی این شرکت محسوب می شود. این محصول جهت حمل مواد و کالا در صنایع مختلف از قبیل سیمان، فولاد، معادن، کاشی و سرامیک، قند و نیشکر، پروژه های حفاری تونل، بنادر و بازیافت زباله  کاربردهای گسترده ای دارد. از آنجاییکه شرکت به دنبال تولید تسمه نقاله های سیمی است به نظر می رسد سهم بازار بیشتری را طی سال جاری به خود اختصاص دهد. در حال حاضر پسهند 70 درصد نیاز داخلی تامین کرده و در سالهای آتی با افزایش ظرفیت تولید قادر به پوشش صد در صدی نیاز صنایع مختلف کشور در این حوزه خواهد بود.

طرح های توسعه

در راستای پاسخ به نیازهای بازار داخلی و صادرات  منظم و پایدار به بازارهای منطقه، شرکت با رویکردی تحسین برانگیز طرحهای توسعه ی متعددی را در دست اقدام دارد که متضمن پیشرفت پایدار شرکت طی سنوات پیشرو باشد. اجرای سیستم پایپینگ ساختمان توزین و خمیر سازی و خرید دستگاه پرس جدید جهت تولید تسمه نقاله های سیمی و نصب ماشین آلات خریداری شده از قبیل میکسر 270 لیتری و غلطک ها از جمله طرح های بسیار مهم پیشروی شرکت است. همچنین شرکت با خرید و نصب دو دستگاه جر ثقیل 8 و 25 تن جهت سالن تولید 3 و ساختمان خمیر سازی به دنبال  بالاتر بردن تناژ تولید محصولات و بهبود راندمان کاری خود می باشد. پسهند طی سال جاری با هدف افزایش ظرفیت تولید قطعات به میزان 150 درصد رویکرد  افزایش چشمگیر درآمدهای عملیاتی خود را دنبال می کند که با استناد به گزارشات دوماهه ابتدای سال 1400 در این امر توفیقات قابل توجهی را به دست آورده است.

دورنمای پسهند

با توجه به محصول انحصاری تسمه نقاله و کیفیت بالای محصول مذکور، پسهند علاوه بر پوشش کامل  نیاز بازار داخلی، پتانسیل صادراتی قابل توجهی دارد و با طرحهای توسعه ای متعددی که در نظر گرفته است قطعا دورنمای بسیار روشنی در انتظار شرکت خواهد بود. در این ویدیو از وبسایت بورس نما، تحلیل تکنیکال نماد پسهند با استفاده از ابزارهای مهم تحلیل تکنیکال برای استفاده شما دوستان عزیز به اشتراک گذاشته شده است که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات