الگوی شمعی ستاره ثاقب

جمعه، 1400/3/21

الگوی ستاره ثاقب یا Shooting Star از جمله الگوهای بازگشتی ستاره ای دیگری است که پس از تشکیل آن، احتمالا باید منتظر تغییر روند قیمت و کاهش آن باشیم (سایر الگوهای ستاره ای که توضیحات لازم در خصوص آنها پیش تر در وبسایت بورس نما ازائه شد: و ). این الگو شکل گرافیکی مشخص و ویژگی های یا خصوصیاتی دارد که تشکیل آن را برای ما به یقین می رساند. در ادامه این مطلب از وبسایت بورس نما ما در خصوص ویژگی ها و شکل گرافیکی این الگو توضیحات لازم را می دهیم و در پایان با یک مثال به این پست آموزشی خاتمه می دهیم.

شکل گرافیکی الگوی ستاره ثاقب

شکل گرافیکی این الگو در این بخش آورده شده است. همانطور که مشاهده می کنید، رنگ شمع در تشکیل آن اهمیتی ندارد و به همین دلیل ما آن را با رنگ خاکستری نشان داده ایم. جهت نماها نیز نشان ی دهند که این شمع در سقف یا بالاترین قیمت مورد بررسی رخ می دهند و پس از آن، قیمت روند نزولی به خود می گیرد.

شکل گرافیکی شمع ستاره ثاقب

ویژگی های الگوی شمعی ستاره ثاقب

این الگو نیز همانند سایر الگوهای بازگشتی دارای خصوصیاتی است از جمله:

1- الگوی ستاره ثاقب در سقف رخ می‌دهد و تشکیل آن اخطاری برای نزول قیمت است.
2- ستاره تشکیل شده دارای بدنه‌ای کوتاه است که متمایل به پایین‌ترین قیمت روز است.
3- رنگ بدنه شمع ستاره در این الگو اهمیتی ندارد.
4- سایه پایینی یا وجود ندارد یا کوتاه است و سایه بالایی نیز بلند می‌باشد.
5- در شمع ستاره ثاقب، طول سایه بالایی حداقل دو برابر بدنه شمع ستاره است.
6- معامله‌گران وقتی با این شمع روبرو می‌شوند، منتظر کندل روز بعد می‌مانند تا بدانند به کدام جهت گرایش پیدا می‌کند؛ اگر قیمت در روز بعد نزولی شود، اقدام به فروش یا گرفتن موقعیت Short می‌کنند.
7- اگر قیمت بعد از این شمع افزایش یابد، احتمالا آن را باید یک سیگنال غلط در نظر گرفت و یا اینکه این شمع یک مقاومت قیمتی را در حوالی آن شمع تشکیل می‌دهد.

مثال از الگوی ستاره ثاقب

این بخش را با یک مثال به پایان می بریم. همانطور که مشاهده می کنید، پس از تشکیل ستاره ثاقب، قیمت سهم رو به کاهش رفته و جهت یا روند قیمت، سوی مخالف را بر می گزیند. برای توضیحات و مثال های بیشتر توصیه می شود حتما فیلم آموزشی بالا در این خصوص را مشاهده بفرمایید.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات