تحلیل تکنیکال بکام - 1400/3/15

شنبه، 1400/3/15

تاریخچه شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی

شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی سی و هفت سال قبل در شهر یزد در زمینی به وسعت یک میلیون مترمربع و بازیربنایی معادل دویست هزارمترمربع همگام باآخرین فناوری روز دنیا با هدف تولید انواع کابلهای مخابراتی مسی وکابلهای مخابراتی نوری  تاسیس گردید. این شرکت در سال ۱۳۸۳ از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد و فصل جدیدی از فعالیتهای خود را آغاز نمود. شرکت در سال 99 به عنوان برند برتر در حوزه فعالیت خود معرفی شده است که نشان از روند پیشرفت و رو به رشد این شرکت می باشد.

محصولات استراتژیک بکام

 پنج رده محصول متمایز را با بالاترین استانداردهای روز دنیا و تاییدیه از نهادهای معتبر بین المللی  در این شرکت تولید می شود که هر یک از این محصولات بازار صادراتی مطمنی پیش از اعمال تحریمها در کشورهای منطقه پیشرو داشتند. ازمهمترین محصولات این شرکت می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- کابلهای برق

2- کابلهای دیتا

3- کابلهای نوری

4- کابلهای مسی

5- کابلهای اف تی تی ایکس

محصولات متنوع بکام

روند رو به رشد سود سازی در بکام

براساس گزارش کدال ارایه شده از صورتهاي مالي دوره نه ماهه منتهي به آذرماه ۹۹، ميزان فروش و نرخ سود آوری شرکت کارخانجات شهید قندی با رشد ۳۶۵ درصدی سود خالص مواجه شده است که رشدی بسیار قابل توجه می باشد. طبق اظهارات مدیر عامل این شرکت، مقدمات پذیرش شرکت پلیمر ایساتیس قندی ابرکوه در فرابورس انجام شده است که این عرضه اولیه تاثیر با اهمیتی روی سود سازی شرکت خواهد داشت.

بخش مهم دیگری از رویکردهای شرکت، توسعه ی بازار صادراتی می باشد. به این منظور مذاکرات اولیه برای انعقاد قرارداد ۵/۲ میلیون یورویی برای صادرات محصولات به کشور سوریه در حال انجام است که این امر باعث سودآوری و افزایش اعتبار و جایگاه شرکت در سالهای پیشرو خواهد گردید.

سخن پایانی

شرکت کارخانجات شهید قندی به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو و بنیادی نقش مهمی در تامین نیازهای کشور برداشته است و با ارتقا کیفیت محصولات خود به دنبال جذب و تقویت بازارهای صادراتی مهمی چون سوریه و عراق است. رویکرد خوب شرکت در تولید محصولات با کیفیت باعث شده است که مشتریان وفادار شرکت روز به روز بیشتر شده و به این ترتیب سود عملیاتی شرکت با جهش خوبی مواجه شود.

در سال جاری (1400) با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه شرکت، توجه به انضباط مالی و مدیریت هزینه های تمام شده برای شرکت بیش از پیش مهم جلوه می نمای؛، لذا سال مالی پیشرو چنانچه با رویکردی مشابه سال قبل از سوی مدیریت شرکت دنبال شود نوید بخش روزهای بسیار خوب برای شرکت بکام و سهامداران وفادارش خواهد بود.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات