تحلیل تکنیکال استلار - 2021/06/02

پنجشنبه، 1400/3/13

تاریخچه

این ارز محبوب در سال 2014 توسط جد مک کالب و با همکاری جویس کیم به وجود آمد و سپس با سرمایه گذاری سه میلیون دلاری شخصی به نام پاتریک کولیسون سازمان استلار معرفی و به دنیا معرفی شد. این رمز ارز اکنون از نظر میزان تراکنش در رده 17 ارزهای دیجیتال دنیا قرار گرفته است و تراکنش های آن 3.3 میلیارد دلار تخمین زده می شود. در ابتدا از آنجایی که خالق ریپل و استلار یک نفر یعنی جد مک کالب بود این دو رمز ارز شباهتهای بسیاری در نحوه پرداخت داشتند اما بعدها در سال 2015 استلار از شبکه اجماع ستاره ای رونمایی کرد که از امتیازات بهتری نسبت به شبکه پرداخت ریپل برخوردار است و همزمان با اعمال این تغییر اساسی نام این رمز ارز از استلار به لومن تغییر پیدا کرد.

اهمیت استلار در مارکت جهانی

این رمز ارز به علت کارمزد بسیار کم مورد توجه نهادهای مالی بین المللی نظیر بانکهای چند ملیتی قرار گرفته است. با توجه به امنیت شبکه بسیار بالایی که استلار از آن بهره مند است و شبکه پرداخت مطمن روز به روز به تعداد مشتریان و علاقمندان این رمز ارز اضافه می شود.  استلار یا XLM همانند بیت کوین غیر متمرکز است و هیچ کنترل کننده ای ندارد و تمام اطلاعات تراکنشهای این رمز ارز روی بلاک چین آن ذخیره می شود. استلار یک شبکه همتا همتا است و می توان گفت که یک فورک از رمز ارز محبوب و قدیمی ریپل است. استلار یک ساختار متن باز است و بطور گستردهبر مبدلات پولی دنیا و بخصوص در حوزه ی رو به گسترش رمز ارزها از آن استفاده می شود.

با توجه به محبوبیت این رمز ارز در تراکنشهای مالی بین المللی و اعتبار بالایی که در بین موسسات مالی بین المللی طی 7 سال اخیر کسب کرده است امروز در قالب ویدیو بالا تحلیل تکنیکال این رمز ارز ارزشمند را برای شما همراهان عزیز سایت بورس نما به اشتراک گذاشته ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات