تحلیل تکنیکال شاخص فلزات اساسی

پنجشنبه، 1399/12/28

هر یک از فعالان بازار سرمایه جهت سرمایه‌گذاری بر روی گروه فلزات اساسی، علاوه بر اینکه به  تحلیل بنیادی و تکنیکال نیاز دارند، باید مجموعه عوامل تأثیرگذار بر وضعیت این شرکت‌ها را نیز مورد توجه قرار دهند.

 به همین جهت ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که شرکت‌های تولیدکننده فلزات اساسی معمولاً با معضلاتی نظیر بدهی‌های بانکی یا عدم دریافت و پرداخت مبالغ فروش کالا به شکل نقد مواجه هستند. این موضوع طی چند سال گذشته توانسته است فعالیت‌های این شرکت‌ها را تحت‌الشعاع قرار دهد.بخش عمده‌ای از بازار فلزات اساسی بازارهای جهانی هستند؛ به‌معنای دیگر شرکت‌های عرضه‌کننده فلزات اساسی معمولاً صادرکننده‌های بسیار قوی بوده و این موضوع سبب شده تا وضعیت بازارهای جهانی بر وضعیت تجاری این شرکت‌ها تأثیرگذار باشد.

باتوجه به این موضوع، افزایش یا کاهش قیمت‌های جهانی فلزات اساسی همچون فلز روی، شمش سرب، شمش مس و بر میزان سودآوری تولیدکنندگان فلزات اساسی تأثیرات بسیار زیادی می‌گذارد و در صورت افزایش قیمت‌های جهانی، قیمت سهام این شرکت‌های بورسی نیز افزایش خواهد یافت.

در حال حاضر چین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده فلزات اساسی در جهان محسوب می‌شود و باید به این بازار توجه ویژه‌ای داشت. زیرا در صورت ایجاد تحولات اقتصادی در این کشور، تاًثیر مستقیم این تحولات را بر قیمت‌های فلزات اساسی خواهیم دید. البته بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که در مورد مس، شرایط اقتصادی چین می‌تواند تأثیرگذار باشد. در این میان آمریکا، منطقه یورو و ژاپن نیز جزو مصرف‌کنندگان فلزات اساسی به شمار می‌روند و در صورت کسب سهم بیشتر از این بازارها، شرکت‌های بورسی می‌توانند به سودآوری بیشتری دست پیدا کنند.

در این ویدیو به بررسی تکنیکالی این شاخص بسیار مهم با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال پرداخته شده است که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات