تمرین های جامع ایچیموکو

چهارشنبه، 1400/2/29

حتما تاکنون نام ایچیموکو به عنوان یکی از سیستم های معاملاتی با دقت بسیار بالا را شنیده اید. این استراتژی معاملاتی به علت تلفیق کردن چندین فاکتور با هم از دقت بالایی در پیش بینی روندها برخوردار است. بنابراین یکی از ابزارهای بسیار مهم و کاربردی تکنالیستها ایچیموکو است. در این سیستم پنج نوسان نما  خطوط حمایت و مقاومت، جهت روند و نقاط ورود و خروج به سهام را نشان می دهند.

اجزای ایچیموکو

ایچیموکو از 5 پارامتر بسیار مهم تشکیل شده است. این پارامترهای مهم عبارتند از:

تنکانسن 9 روزه  

کیجونسن26 روزه

چیکو اسپن 26 روز قبل از قیمت

Aسنکو اسپن  

Bسنکو اسپن 

بررسی تنکانسن، کیجونسن

تنکانسن و کیجونسن

اولین عامل سیگنال دهنده برای ورود و خروج به معامله  که بعد از واگرایی ها به ما کمک می کند، فاکتور  تنکانسن است.

توجه کنید که هرجا  تنکانسن مسطح شود نشان دهنده حمایت یا مقاومت است.

نکته بسیار مهم این است که اگر قیمت، تنکانسن را بشکند به احتمال بسیار زیاد کیجونسن هم شکسته خواهد شد و روند نزولی در پیش خواهد بود.

هنگامیکه تنکانسن و کیجونسن که به صورت افقی یا عمودی روی هم قرار بگیرند دو حالت داریم:

اگر حمایت باشد حمایت  مورد نظر قوی است و چنانچه مقاومت پیشروی سهم  باشد، مقاومت  هم قدرتمند می باشد و در مسیر صعود مشکل ایجاد خواهد کرد.

نکته مهم این است که  زمانی که کیجونسن به عنوان مقاومت عمل می کند، قیمت نمی تواند صعود کند مگر این که چرخش ابر کومو صورت گیرد.

توجه کنید که زمانی که تنکانسن بالای کیجونسن باشد زمان خرید است و قیمت گارد  صعودی می گیرد؛ چرا که کیجونسن به عنوان حمایت برای تنکانسن عمل می کند.

هنگامی که کیجونسن مسطح و قیمت درگیر تنکانسن باشد سپس کیجونسن رو به بالا حرکت کند، سیگنال خرید است.

چیکواسپن

یکی دیگر از اجزا سیستم معاملاتی ایچیموکو چیکو اسپن  است که رفتار سهم در یک بازه ی زمانی را ترسیم می کند. البته در نمودار قیمت هم رفتار سهم قابل مشاهده است ولی سیستم ایچیموکو خط چیکو اسپن را برای بالا بردن دقت کارش لحاظ کرده است. در چیکو اسپن شکست قیمت زودتر از دیگر ابزارها و اندیکاتورها اتفاق می افتد.اگر چیکو اسپن به قیمت نزدیک شد، احساس خطر کنید و اگر آن پایین چیکو اسپن رود، نزول را در پی خواهد داشت.

ابرکومو

جز بسیار مهم دیگر این سیستم که بال بالایی و پایینی آن توسط دو سنکو اسپن  تشکیل می گردد ابر کومو است. قبل از چرخش های کومویی بزرگ، واگرایی مثبت دیده می شود. اگر حفره های عمیق بین دو ابر موکو رخ داد باید قیمت نزول یابد و این حفره را پر کند. زمانی که تقاطع ابر شکل گرفت به 6 تا 35 روز عقب برگردید. اگر قیمت وارد ابر موکو شده بود حالت صعودی خواهد داشت. توجه کنید که هنگامی که ابر موکویی صعودی دارد حجیم تر و ضخیم تر می شود ریزش شدید در انتظار شما است چون چیکو اسپن در این وضعیت به قیمت نزدیک تر می شود.

در این ویدیو تمرین های کاربردی پیرامون استراتژی معاملاتی ایچیموکو ارایه شده است که پیرو آموزش های قبلی کانال بورس نما به منظور توانمند سازی هر چه بیشتر شما عزیزان آماده شده است و امید است این تمرینها به افزایش تسلط شما عزیزان در این زمینه کمک کرده و در مسیر افزایش مهارتهای تکنیکالی شما  مثمر ثمر واقع شود.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات