الگوی شمعی ستاره صبحگاهی

چهارشنبه، 1400/2/29

الگوی ستاره صبحگاهی چیست؟

الگوی ستاره صبحگاهی یا Morning Star Pattern یکی دیگر از الگوهای بازگشتی شمعی یا کندل استیک است که پس از تشکیل آن روند قیمت برعکس شده و به حالت صعودی متمایل می شود. این الگو عمدتا از سه شمع تشکیل می شود که در یک روند نولی ایجاد می شود؛ پس در کف قیمت واقع می گردد و پس از آن صعود قیمت را شاهد خواهیم بود که جزئیات بیشتر در ادامه مباحث این قسمت از وبسابت بورس نما ارائه خواهد شد.

شکل گرافیکی الگوی شمعی ستاره صبحگاهی

در این بخش می توانید شکل گرافیکی این الگوی بازگشتی را مشاهده بفرمایید. این الگو بیشتر از سه شمع تشکیل شده است که می توانید مشاهده بفرمایید. رنگ شمع کوچک در وسط اهمیتی ندارد به همین دلیل خاکستری رنگ به نمایش در آمده است.

کندل ستاره صبحگاهی

ویژگی های الگوی ستاره صبحگاهی

برای شناسایی این الگو برخی ویژگی ها وجود دارد که باید آنها را بدانیم تا هم با بقیه الگوها اشتباه نگیریم هم نوع الگو را درست تشخیص دهیم که عبارتند از:
1-  الگوی ستاره صبحگاهی، الگوی برگشتی از کف است که بعد از آن افزایش قیمت رخ می‌دهد.
2- الگوی ستاره صبحگاهی حداقل از سه شمع تشکیل شده است.
3- شمع اول در این الگو نزولی است، رنگ شمع دوم اهمیتی ندارد؛ اما شمع سوم صعودی است.
4- در این الگو شمع اول نزولی با بدنه بزرگ است، بعد از آن یک شمع با بدنه کوچک (ستاره) در پایین ترین نقطه تشکیل می‌شود و سپس یک شمع صعودی داریم که باید نفوذ خوبی در شمع اول داشته باشد.
5- فاصله بیشتر دو شمع مجاور با ستاره یا همان شمع کوچک وسط، به اعتبار الگو می‌افزاید.
6- تشکیل این الگو در روند نزولی نشان دهنده خستگی در روند نزولی و جذاب شدن قیمت سهم برای خرید می‌باشد.
7- حجم کمتر معاملات در شمع اول و حجم بیشتر در شمع سوم به اعتبار الگو می‌افزاید.
8- در صورتی که شمع دوم یک دوجی باشد، قدرت برگشت بسیار بیشتر است که الگوی ستاره صبحگاهی دوجیMorning Doji Star نام دارد.

مثال از الگوی ستاره صبحگاهی

برای درک بهتر مطالب گفته شده، در اینجا یک مثال ارائه می شود. توصیه می شود برای مثال های بیشتر و توضیحات حتما فیلم آموزشی بالا را مشاهده بفرمایید.

الگوی شمعی ستاره صبحگاهی

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات