تحلیل تکنیکال شنفت - 1400/01/28

شنبه، 1400/1/28

نفت پارس شرکتی با تاریخچه ای کهن

نفت پارس از اولین شرکتهایی بود که وارد بازار سرمایه کشور شد و با بیش از  شش دهه فعالیت همواره در نزد فعالان این بازار به خوش نامی و اعتبار معروف بوده است. این شرکت قدیمی در بخش بسیار مهمی از صنعت کشور یعنی تولید روانکارها کار می کند و با کیفیت بالایی که دارد سهم قابل قبولی از بازار داخلی و صادراتی در این حوزه را به خود اختصاص داده است.

این شرکت از آغاز فعالیت  خود با شرکت معتبر شل همکاری می کرد و از این نظر همواره کیفیت محصولات تولیدی شرکت نفت پارس در حد استانداردهای جهانی بوده و با تربیت نیروهای متخصص در این بخش به نوعی پدر صنعت روانکارها در کشور و منطقه محسوب می شود.

محصولات استراتژیک نفت پارس

طیف گسترده ای از محصولات راهبردی توسط این شرکت خوشنام و با سابقه تولید می شود که عبارتند از:

1- روغنهای خودروهای بنزینی و دیزلی

2- سیالات خنک کننده

3- محصولات گریس

4- روغن های دنده

5- روغن های صنعتی

6- روغن های دریایی

7- اسلک وکس سبک و سنگین وانواع پارافین ها

8- انواع گریدهای روغن پایه

9- اکسترکت سبک و سنگین

همچنین در تاریخ 21 بهمن سال گذشته رونمایی از طرح های مهم زیست محیطی و اورهال خطوط شنفت انجام و این شرکت گام بلندی به سوی افزایش راندمان و بهینه سازی خطوط تولید خود برداشت که آثار و تبعات بسیار درخشانی بر سود سازی شرکت در آینده برجای خواهد گذاشت.

طرحهای توسعه ای نفت پارس

شرکت نفت پارس علاوه بر طرح های توسعه ای به منظور تنوع بخشی به سبد محصولات خود و پاسخ به نیازهای جدید بازار داخلی و خارجی، سرمایه گذاری بسیار مهمی روی پالایشگاه پارسیان سپهر انجام داده است که طی روزهای اخیر به بهره برداری رسیده است. این طرح که با مشارکت 20 درصدی شنفت انجام شده است از طرح های بسیار مهم شرکت بوده است که تاثیر با اهمیتی روی سود سازی مداوم شرکت طی سالهای بعد خواهد داشت. نفت پارس ظرفیت تفکیکی تولید محصولات در پالایش پارسیان سپهر را 1.3 میلیون تن اتان و 0.6 میلیون تن  پروپان  و 0.4 میلیون تن  بوتان در سال  عنوان کرده است و در کنار این سه محصول کلیدی  میعانات گازی در حدود یک میلیون تن در سال نیز از این طرح ملی قابل استحصال است.

هزینه ی تکمیل این طرح مهم بالغ بر یک میلیارد دلار و زمان بازگشت سرمایه گذاری انجام شده تنها یکسال است. به عبارت ساده گروه تدبیر و شنفت که از مالکان اصلی این پالایشگاه مدرن هستند، بعد از یکسال اصل سرمایه گذاری انجام شده را دریافت و از سالهای بعد از سود فوق العاده بالای این پالایشگاه منتفع می شوند. پارسیان سپهر با این پتلنسیلهای بی بدیل شنفت را از نظر سودسازی تبدیل به یکی از بهترین شرکتهای بورسی خواهد کرد. افزون بر این پارسیان سپهر با انجام طرح توسعه ای 450 هزار تنی  خود که تبدیل پروپن به پلیمر ارزشمند پلی پروپن می باشد، باعث استمرار سود سازی و توسعه بازار خود  و در نهایت منتفع شدن نفت پارس از این محل خواهد شد.

شنفت با مشارکت هوشمندانه در این پالایشگاه مهم علاوه بر یک سرمایه گذاری پرسود و استراتژیک، عملا در یک حوزه ی جدید نیز وارد شده و چه بسا برای سرمایه گذاری های بیشتر در این پروژه ها طی سالهای آتی مشتاق تر شود.

شنفت در خط مقدم مبارزه با کرونا

بدون شک  راه اندازی بزرگترین کارخانه تولید ماسک در کشور با سرمایه گذاری هولدینگ توسعه انرژی تدبیر و اجرای کار توسط تیم فنی نفت پارس یکی از درخشان ترین کارهای نفت پارس طی یکسال اخیر می باشد که علاوه بر پوشش نیاز داخلی کشور، صادرات قابل قبولی در این مدت را نیز محقق کرده است. شنفت مجموعه ایست که تعهد و احساس مسولیت را نه در شعار که در عمل اثبات کرده است و با رعایت استاندراردهای زیست محیطی بین المللی در تولید محصولات خود کمترین آلودگی را برای اکوسیستم ایجاد کرده است.

شنفت و احترام به حقوق سهامداران

تقسیم سود 90 درصدی این شرکت در سالهای اخیر و سرمایه گذاریهای هوشمندانه نظیر آنچه در پالایشگاه مدرن پارسیان سپهر انجام شده است، نشان می دهد که نفت پارس به رسالت خود در صیانت از حقوق سهامداران بخوبی عمل می کند و عملا در بلند مدت سود خوبی به سهامداران خود می رساند. این شرکت در یکسال اخیر علاوه بر موارد گفته شده 114 افزایش قیمت سهام را نیز تجربه کرده که این درصد مقدار معقول و قابل اعتنایی است.

سخن پایانی

نفت پارس با توجه به قدمت و حسن شهرت خود در بازار و تنوع محصولات و اهتمام در بهینه سازی راندمان تولید و همچنین سرمایه گذاری در طرح های مهم کشور در حوزه ی سلامت و پالایش نفت، یکی از شرکتهای بنیادی و ارزنده ی بازار سرمایه است که با عنایت به افزایش نرخ روانکارها در سال جاری قابلیت سود سازی بالایی را دارد و یک گزینه ی خوب برای سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود.

در این ویدیو تحلیل تکنیکال نماد شنفت برای شما عزیزان همراه وبسایت آموزشی تحلیلی بورس نما به اشتراک گذاشته شده است که امیدواریم رضایت خاطر شما خوبان را جلب کند.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: liandro | یکشنبه، 1400/1/29

👈روز به روز بهتر میشین ای ول

🔸پاسخ: درود بر شما و تشکر بابت تزریق انگیزه. ممنون که با حروف فارسی نظرات، پیشنهادات و انتقاداتتون را ارسال می فرمایید.

نام: liandro | سه‌شنبه، 1400/5/5

👈روغن موتور ۴۱ درصد گران شد شنفت =الماس

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات