الگوهای هارمونیک خفاش، خرچنگ و پروانه

چهارشنبه، 1400/1/25

اهمیت هارمونیک پترن ها در تحلیل تکنیکال

هارمونیک پترن ها به علت پوشش ترکیبی چند ابزار تکنیکالی و صحت و اعتبار بالاتر همیشه در لیست علایق یک تکنیکال کار زبده قرار گرفته و از این منظر یکی از مهارتهای خوب و سطح بالای یک تکنیکال کار به حساب می آید. در این راستا تیم تحلیل بورس نما بعد از تدریس الگوی گارتلی به سراغ سه الگوی دیگر در این بخش رفته و به شکل کوتاه و در عین حال دقیق این الگوها و مختصات تکنیکال آنها را مورد بررسی قرار داده است. درالگوهای پرتکرار و بسیار مهم خفاش و خرچنگ و پروانه، 5 نقطه به عنوان نقاط تکمیل کننده ی شکل هارمونیک شناسایی شده که منطبق برنسبتهای فیبوناچی می باشند. از این رو تفاوتها بین هارمونیک پترن ها مبنای ریاضی  پیدا کرده و از این طریق تحلیلگر می تواند سطحی که اصلاح آغاز یا پایان می پذیرد را شناسایی کند.


الگوی خفاش

این الگو به عنوان یک الگوی قدرتمند بازگشتی شناخته شده است.الگوی خفاش یکی از الگوهای تغییر یافته بر اساس  الگوی گرتلی است که بعنوان یکی از دقیق ترین الگوهای هارمونیک  در بازار سرمایه شناخته شده است. صحت و دقت این الگو نسبت به سایر الگوهای هارمونیک بیشتر بوده و از الگوهای متداول بازار به شمار می آید. توجه کنید که این الگو، در دونوع الگوی خفاش صعودی و الگوی خفاش نزولی  در روند تکنیکالی ظاهر شده و شباهت زیادی به گرتلی و پروانه دارد. تنها تفاوت  بین این سه الگوی مهم در نسبت های فیبوناچی است.


الگوی پروانه

همانطور که اشاره شد، الگوی پروانه شباهت های زیادی به الگوی گرتلی و خفاش دارد و در دو نوع پروانه  صعودی و نزولی در تحلیل تکنیکال باز تعریف شده است و از الگوهای مشهور بازگشتی است. باتوجه به آموزش الگوهای هارمونیک، الگوی پروانه معمولا در مناطق بازگشتی بسیارمهم بازار  در نمودار مشاهده شده  و بصورت کلی در کف و سقف های میانی  کانال سهم ها شکل می گیرد.


الگوی خرچنگ

این الگو هم از الگوهای مهم بازگشتی بوده و در نقاط مهم و بازگشتی بسیار سریع تشکیل می شود.بر این اساس با استفاده از این الگو می توان به شکل دقیقی نقاط ورود و خروج به معامله را مشخص کرد. این الگو هم از الگوهای بازگشتی مشهور بوده و با 5 نقطه اصلی شناسایی می شود.

با مشاهده ی این ویدیو آموزشی در خلال تدریس این الگوهای پنج نقطه ای به الگوهای دیگری که زیر مجموعه تکمیل این هارمونیکها هستند  نیز می پردازیم تا دانش و مهارت شما در این راستا بیشتر شود.

 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات