تحلیل تکنیکال سمازن - 1400/01/20

جمعه، 1400/1/20

سمازن و رشد حاشیه سود عملیاتی

بدون شک یکی از اهداف هر شرکت تولیدی کنترل هزینه های عملیاتی و کاهش هزینه های سربار تولید است. کاری که سیمان مازندران با درایت و تیزهوشی در سال گذشته بخوبی از عهده آن برآمد. سمازن با رشد عالی درامدهای عملیاتی و کنترل هزینه های مرتبط با تولید با افزایش راندمان مناسب تولید ، توانست گام بلندی به سمت توسعه و توانگری مالی خود بردارد. سیمان مازندران با سرمایه ۱۶۴ میلیارد تومانی و ظرفیت تولید سالانه ۲،۷میلیون تن انواع سیمان خاکستری  جز سوداورترین شرکتهای سیمانی است که بالاترین حاشیه سود  در بین شرکتهای سیمانی را به خود اختصاص داده است.

ریسکهایی که سمازن را تهدید می کند

شرکت در سال بیش از 32 میلیارد تومان را بابت هزینه ی انرژی پرداخت می کند که رقم قابل توجهی است. برنامه های شرکت در افزایش راندمان با نوسازی خطوط تولید و استفاده از راهکارهای کاهش مصرف انرژی با بهبود عملکرد کوره ها و تجهیزات تولیدی گام هایی است که سمازن با برداشتن آنها می تواند این مبلغ هنگفت را کاهش و از این طریق حاشیه سود خود را بالاتر ببرد.

توسعه بازار صادراتی هدف اصلی سمازن

دستیابی به سهم بیشتری از بازار پرپتانسیل کشورهای آسیای میانه و فدراسیون روسیه یکی از اهداف استراتزیک سمازن است که با توجه به موقعیت مناسب شرکت و نیاز روز افزون کشورهای مذکور به سیمان ، هدفی هم و در عین حال قابل دستیابی است. شرکت با نرخ های رقابتی خوبی که ارایه داده است و همچنین نیم نگاهی که به تنوع بخشی به محصولات خود داشته و دارد می تواند از این بازار سهم بسیار مناسبی را کسب و به تداوم روند درخشان خود در سود سازی امیدوار باشد.

در این ویدیو روند تکنیکالی سمازن را مورد کنکاش و بررسی قرار داده ایم و در این راستا مقاومتها و حمایتهای سهم را با ابزارهای تکنیکالی معتبر مورد بررسی قرار داده ایم. توجه شما را به دیدن این ویدیو جلب می کنیم.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: فرشید کیایی | جمعه، 1400/1/20

👈سخوز بهتر از سمازن است اما سمازن بیشتر تو چشم بازار امده

🔸پاسخ: ممنون از ثبت دیدگاه شما، سخوز ویژگی های منحصر به فردی از نظر بازار صادراتی داره که در فرصت مناسب بهش خواهیم پرداخت.

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات