تحلیل تکنیکال شکبیر - 1400/01/20

جمعه، 1400/1/20

شکبیر و تحقق شعار جهش تولید

در راستای تحقق شعار جهش تولید پتروشیمی امیرکبیر با تلاش شبانه روزی ارکان تصمیم ساز و مهندسین و تکنیسینهای زبده خود سال 1399 را با رشد 700 درصدی سود عملیاتی به پایان برد. توسعه ی بازار این شرکت هم در بخش داخلی و هم صادراتی  در کنار رشد قیمت جهانی محصولات شرکت بعث شد این تحول اساسی در شرکت محقق شود.

محصولات شکبیر در مارکت چیست؟

این شرکت با تولید دو گرید مهم از پلی اتیلن سبک و سنگین در بازار به رقابت با رقبای داخلی و خارجی می پردازد. پلی اتیلن سنگین  نسبت به نوع سبک دارای قیمت بالاتر و تقاضای بیشتری در مارکت جهانی است لذا شکبیر درصدد توسعه ی بیشتر در تولید پلی اتیلن سنگین است تا از این طریق سود بیشتری را از فعالیتهای خود کسب کند. تولید گریدهای متنوع تر پلی اتیلن علاوه بر ارزش افزوده ی بالاتر می تواند حاشیه امن تری برای فعالیتهای شکبیر به همراه داشته باشد و همواره سهم شکبیر از بازار داخلی و خارجی را تثبیت کند. بر این اساس طرح های توسعه ی شرکت با جدیت خاصی دنبال می شود و با توجه به ذخایر مالی مناسب شرکت و تسهیلات مالی که در اختیار پتروشیمی امیر کبیر قرار گرفته است تحقق این هدف دور از دسترس نخواهد بود.

شركت پتروشیمی امیر كبیر یكی از بزرگتـریـن واحدهای پـلی الفیـنی كشور می باشد و  با تـولیـد سالانـه 700 هزارتـن انواع پلی اتیلن سبك ، سبك خـطی و سنگیـنیکی از مهمترین شرکتهای پتروشیمی کشور بشمار می آید. شکبیر با  تـولیـد سالانـه 20هزار تــن بوتـن-1 به عنـوان كوپلیــمر مصـرفی  در صنایع پایین دستی وو محصـول بوتادین به میـزان 51 هزار تـن نقش بی بدیلی در توسعه ی فعالیتهای صنایع دیگر کشور ایفا می کند. از آنجاییکه دو محصول اخیر ارزش بالا و حاشیه ی سود مناسبی دارند، هدف شرکت افزایش تناژ تولید این محصولات در آینده نزدیک است.

در این ویدیو تحلیل تکنیکال شکبیر برای شما همراهان سایت بورس نما به اشتراک گذاشته شده است که امیدواریم مورد توجه شما واقع شود.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: افسانه | چهارشنبه، 1400/2/8

👈سایت وزینی دارین فقط اینکه بیشتر تحلیل بگذارید

🔸پاسخ: ممنون از ثبت دیدگاهتون. تلاش می کنیم بهتر کار کنیم.

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات