تحلیل تکنیکال ثشاهد - 1400/01/20

جمعه، 1400/1/20

ثشاهد و زیرمجموعه های قدرتمند

یکی از مهمترین شرکتهای فعال در حوزه ی سرمایه گذاری مسکن که به معنای واقعی کلمه یک هلدینگ تمام عیار است ثشاهد است. این سهم با داشتن 5 زیر مجموعه قدرتمند فعال در راستای توسعه ی طرح های متنوعی فعالیت می کند که از حوزه ی مسکن گرفته تا بخش انرژی را در بر می گیرد.

زیرمجموعه های این سهم مهم عبارتند از:

1- عمران و توسعه ی شاهد: این شرکت بیشتر در حوزه ی طرح های انبوه سازی فعالیت می کند و از مهمترین بازوهای اجرایی شرکت در این حوزه به شمار می آید. ثعمرا بصورت مستمر در حال بهبود سود عملیاتی خود از طریق فروش واحدهای تکمیل شده می باشد و طرح جامعی برای توسعه ی فعالیاها در این حوزه در دست بررسی دارد.

2- فراوری و توسعه ابنیه شاهد : این شرکت هم در حوزه ی انبوه سازی مسکن فعالیت می کند و عمده تمرکز آن در طرحهای عمرانی و انبوه سازی در شمال کشور است.

3- سرمایه گذاری سعدی : این شرکت در طیف وسیعی از فعالیتها مثل مونتاژ دستگاه های عابر بانک و انبوه سازی و سرمایه گذاری در حوزه ی بازار سرمایه فعالیت می کند و از شرکتهای بسیار توانمند بشمار می رود. 

4- بازرگانی ثشاهد: مهمترین دارایی های این شرکت زمین 2000 هکتاری نمین است که این منطقه به عنوان منطقه ویژه اقتصادی مطرح شده است و مجوزهای لازم برای یک طرح جامع و راعبردی در این منطقه در شرف نهایی شده است. از آنجاییکه  بهای تمام شده ی این زمینها برای شرکت بسیار کم تمام شده است با ساخت و ساز در این منطقه شرکت ارزش افزوده ی بالایی را شناسایی می کند.

5- هرمز انرژی: این شرکت در حوزه ی تامین سوخت فرودگاهی و کشتی سازی در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در حال فعالیت است و به دنبال گرفتن مجوزهای لازم از وزرات نفت برای توسعه فعالیت های خود در عرصه ی بانکرینگ است.

روند تکنیکالی ثشاهد

ثشاهد با وجود داشتن چنین زیرمجموعه های قدرتمندی و استمرار روند سودسازی در هر یک از آنها، در سال گذشته دو نیمه ی متفاوت داشت و از نظر قیمت سهام فراز و فرودهای فراوانی را تجربه کرد.  سهم در یک رالی قدرتمند از محدوده ی زیر 400 تومان در اسفند 98 تا تیر 99 به 8000 تومان رسید  و بعد اصلاحات عمیقی را تجربه کرد که هم از نظر قیمتی و هم زمانی سهامداران بسیار زیادی را متضرر نمود. بهر حال شرکت ثشاهد در مسیر تکنیکالی خود با توجه به بنیادی بسیار عالی که دارد می تواند این بار با حرکتی معقولانه تر مجددا سودهای مناسبی را برای سهامداران خود محقق کند.

در این ویدیو به بررسی روند تکنیکالی این سهم و مقاومتها و حمایتهای سهم پرداخته ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات