تحلیل تکنیکال شاروم - 1400/01/13

جمعه، 1400/1/13

ظرفیت و محصولات تولیدی شرکت پتروشیمی ارومیه:

پتروشیمی ارومیه جهت تولید 4 هزار تن کریستال ملامین و 40 هزار تن سولفات آمونیوم در سال 1374 به بهره برداری رسید. با توجه به قابلیت و ‌پتانسیل های موجود، شرکت در چند مرحله توانست با افزایش ظرفیت ‌ اجرای طرح های توسعه ای، تولید خود را به 184 هزار تن برساند. شرکت پتروشیمی ارومیه که در بازار سهام کشور با نام شاروم شناخته می شود، محصولات متعددی مانند کریستال ملامین، اسید سولفوریک و سولفات آمونیوم تولید کرده و با وجود خوراک اسید سولفوریک واحدی در این مجموعه پتروشیمی به نام سولفات پتاسیم راه اندازی شده و به بهره برداری رسیده است. طرح سولفات پتاسیم از اهمیت فوق العاده بالا در صنیع پایین دستی بخصوص صنعت کشاورزی  برخوردار است و در کشاورزی از این محصول به عنوان به کود شیمیایی استفاده ی گسترده ای می شود. این ماده در تولید برخی کاتالیستهای مهم صنعت پتروشیمی نیز استفاده می شود. پیشتر نیاز کشور به این محصول از خارج تامین می شد که با توجه به تولیدات شرکت شاروم اکنون ایران علاوه بر پوشش نیاز داخلی به صادر کننده آن نیز تبدیل شده است.

طرح های در دست اقدام و عملکرد شاروم:

طبق اخبار موثق مطالعات اقتصادی، ساخت اولین پارک پتروشیمی در ارومیه با هدف تولید 6 محصول جدید از خوراک «ملامین» تولیدی پتروشیمی ارومیه آغاز شده است که در صورت وارد مدار شدن این محصولات علاوه بر تنوع بخشی به سبد محصولات پتروشیمیایی کشور، ارزآوری قابل توجهی نیز نصیب کشور خواهد شد. طرح توسعه محور پلی آمونیوم کلرید از دیگر طرح های مهم پتروشیمی ارومیه است که با راه اندازی آن زنجیره ارزش در این شرکت تکمیل می شود. این شرکت با توجه گزارشات کدال در سال گذشته عملکرد قابل قبولی در کنترل هزینه های عملیاتی برداشته است و اهتمام مدیریت آن در جهت استفاده از ظرفیتهای پتروشیمی در راستای جهش تولید قابل تامل و برجسته بوده است.

به دلیل اهمیت این شرکت صنایع پتروشیمی کشور، وبسایت بورس نما در ویدئوی بالا به تحلیل تکنیکال قیمت سهام شاروم با استفاده از ایچیموکو و اندیکاتورهای مهم بازار سرمایه برای شما خوبان پرداخته است که امیدواریم این تحلیل مورد توجه شما خوبان قرار گیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات