تحلیل تکنیکال شرکت چدن سازان ایران

جمعه، 1400/1/13

شرکت چدن سازان ایران که با نام نماد چدن در بازار سرمایه شناخته می شود، با تولید و ارایه محصولات انحصاری و روند رو به رشد قابل قبول خود توانسته است به تازگی مجوز پیوستن به لیست شرکت های دانش بنیان را نیز کسب کند. این مجوز باعث شده که شرکت مذکور از معافیت های مالیاتی برخوردار شده و گامی بلند به سمت اخذ تسهیلات با سود کمتر بردارد. اثر این خبر خوب چدن در گزارشات 6 و 12 ماهه شرکت محسوس خواهد بود.

محصول اصلی این شرکت غلتک است که در پروسه نورد فولاد و صنیع کاغذ سازی صنیع قند و لاستیک سازی به کار برده می شود. شرکت چدن سازان مالک 56 درصد از شرکت فسازان بوده است که به استناد گزارشات کدال در سال مالی گذشته در زمینه تولید و فروش محصولات خود روند رو به رشدی را طی نموده است. یکی از زیرمجموعه های پویا و قدرتمند غیر بورسی چدن سازان، شرکت صنعت کوهپایه است که در تولید غلتکهای صنعتی در سال گذشته رکورد خوبی را به ثبت رسانده است. شرکت چدن سازان علاوه بر توسعه مداوم بازارهای داخلی و خارجی در کنار افزایش کیفیت محصولات و تنوع بخشی به سبد تولیدات خود، راهبرد کاهش هزینه های عملیاتی را نیز به شدت دنبال کرده و در این راستا چندین کوره جدید 8 مگاواتی را سفارش داده است. استفاده از کوره های الکتریکی جدید باعث افزایش تولیدات شرکت و کاهش هزینه های عملیاتی و به تبع آن افزایش سود عملیاتی شرکت خواهد شد. یکی از جذابیت های این سهم این است که چدن افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها را در دستور کار خود قرار داده است که درصد اعلامی شرکت که مورد تایید حسابرس قانونی قرار گرفته است، حدود 425 درصد افزایش سرمایه می باشد. شرکت اخیرا با نصب اولین  کوره 8 مگاواتی و انتقال تاسیسات ریخته گری و احداث استخر کویینچ اعلام کرده است که در راستای اهداف افزایش تولیدات خود گام های مهمی را تا اوایل سال جاری برخواهد داشت. شرکت چدن سازان ایران با 450 میلیارد تومان سرمایه گذاری در شرکت های بازار بورس و دو سرمایه گذاری به مبلغ 40 میلیارد تومان در صندوق های سرمایه گذاری موفق بازار سرمایه نشان داده است که چگونگی مدیریت بر منابع خود را بخوبی انجام می دهد تا اینکه بتواند حداکثر بازدهی را در یک دوره ی مالی محقق کند.

در این ویدیو که در کانال آپارات بورس نما در دسترس عموم قرا گرفته است، تحلیل تکنیکال نماد ارزنده چدن سازان برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته شده است که امیدوارم مورد اقبال شما عزیزان قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات