تحلیل تکنیکال جم - 1400/01/06

جمعه، 1400/1/6

پتروشیمی جم یکی از بزرگترین پتروشیمی های الفین ساز جهان است و با عملکرد مطلوب خود در سال گذشته جهش معناداری در تولید محصولات خود و بهبود ترازنامه خود را تجربه کرده است.

با این مقدمه به بررسی صورت‌های مالی ۹ ماهه سهم می‌پردازیم تا روند عملکرد شرکت را بهتر کنترل کنیم. سود ناخالص در بازه مذکور با ۱۰۱ درصد افزایش نسبت به دوره سال قبل نشان از ارتقای سطح بازدهی شرکت داشته و نیز افزایش ۱۴۳ درصدی سود عملیاتی نشان می‌دهد «جم» عملکرد تولیدمحور مثبتی را در طول دوره مذکور داشته است. رشد سود خالص شرکت نیز در دوره ۹ ماهه ۱۲۶ درصد رشد را نشان می‌دهد. ذکر این نکته ضروری است که افزایش نرخ دلار در طول سال گذشته نیز در رشد صورت‌های مالی اخیر شرکت‌ها بی‌تاثیر نیست.
نکته دیگر در بررسی صورت‌های مالی شرکت پتروشیمی‌جم، میزان سود انباشته شرکت است که نشان از افق آتی مناسب و رشد آرام و ممتد سهم در طول بازه بلندمدت دارد؛ بنابراین حفظ این روند صعودی می‌تواند نشانه‌ای از ارزنده بودن سهم «جم» در آینده نیز باشد که باید مدنظر سهامداران بنیادی و سرمایه‌گذاران بلندمدت در گروه صنایع پتروشیمی ‌قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم با بیان اینکه به لحاظ تناژ حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد تولید پتروشیمی جم صادر می‌شود و در آینده نیز به دنبال توسعه آن هستیم، گفت: یکی از راهبردها در پتروشیمی جم توسعه بازار محصول به منظور توسعه گریدهای جدید و بازارهای جدید است.

در این ویدیو تحلیل تکنیکال پتروشیمی جم برای شما به اشتراک گذاشته شده است که امید است مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات