تحلیل تکنیکال ساروم - 1400/01/05

پنجشنبه، 1400/1/5

شرکت سیمان ارومیه یکی از شرکتهای خوب سیمان کشور با تجربه چهل و شش سال فعالیت منظم است که با همت جمعی از مردم منطقه و با هدف احداث کارخانه تولید سیمان در حوزه شهرستان ارومیه تاسیس گردید. سیمان ارومیه در بورس اوراق بهادار تهران با نام نماد «ساروم» شناخته می شود.
وجود معدن آهک و خاک رس در مجاورت کارخانه مهمترین مزیت سیمان ارومیه است که باعث کاهش هزینه های حمل و نقل می شود. همچنین شرکت برای استخراج از پیمانکار استفاده می کند بنابراین هزینه های استخراج مواد اولیه و استهلاک دستگاه ها که از مهمترین هزینه های یک شرکت سیمان است شامل حال شرکت نمی شود.
بازاریابی در بازارهای جدید داخلی و صادراتی، افزایش تنوع تولید محصولات، مدیریت هزینه و کنترل بهای تمام شده و هماهنگی با کارخانجات همجوار جهت کاهش تخفیفات ارایه شده به مشتریان از اهم برنامه راهبردی اعلامی شرکت است. لازم به ذکر است که از تیرماه سال گذشته نرخ جدید فروش سیمان با بیست درصد افزایش ابلاغ شده است و پیگیریها برای افزایش نرخ سیمان ادامه دارد.
پیش بینی ده درصدی افزایش فروش مقداری محصولات شرکت در سال گذشته محقق شد و این شرکت با مدیریت درست و هوشمندانه منابع سال مالی خوبی را پشت سر گذاشت. لازم به ذکر است که صادرات این شرکت به ارمنستان حدود شش درصد از تولیدات شرکت را در بر می گیرد؛ بد نیست بدانید که این صادرات به صورت تحویل درب کارخانه بوده و هزینه های حمل به عهده خریدار است.
در شش ماهه دوم سال شاهد افزایش هزینه های تولیدی به مقدار تورم و همچنین افزایش قیمت پاکت مورد استفاده شرکت بودیم که اگر با تعدیل قیمت سیمان مواجه نشود باعث کاهش سود شرکت خواهد شد.
در این ویدیو تحلیل تکنیکال این نماد ارزشمند برای استفاده شما عزیزان و همراهان سایت بورس نما به اشتراک گذاشته شده است.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: جاسم جلیلی | جمعه، 1400/1/20

👈تشکر

🔸پاسخ: خواهش می کنم. موفق باشید.

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات