تحلیل تکنیکال پاسا وایر - 1400/01/4

چهارشنبه، 1400/1/4

یکی از شرکتهای موفق و پیشرو در صنعت لاستیک شرکت پاسا وایر است. عمده فعالیت این شرکت در حوزه لاستیکهای موتور و دوچرخه است و تقریبا بصورت انحصاری این بازار را در کنترل خود دارد. این شرکت اخیرا از طرحهای خود برای تولید تایرهای نسل دوم رونمایی کرده است.

از مهم ترین عوامل و پارامترهای موثر در حفظ رشد صنعت تایر، میزان استفاده و دسترسی به تکنولوژی روز و جدید می باشد که این امر در خصوص بکارگیری تکنولوژی تایرهای نسل دوم و سوم (رادیال) خود را نشان می دهد.

تکنولوژی جدید تولید تایر علاوه بر تقاضای بیشتر آن،قیمت تمام شده ی کمتر و هزینه های کمتری در مصرف انرژی دارد،در حال حاضر با توجه به نوع تکنولوژی موجود در صنعت تایر کشور، میزان هزینه های مترتب آن زیاد است که در نتیجه قیمت تمام شده ی محصولات آن تونایی رقابت با محصولات مشابه خارجی را ندارد.

جعفر سدهی معاون توسعه و تولید"پاسا" هم از در دستور کار قرار گرفتن طرح تولید تایرهای نسل دوم در برنامه حال حاضر شرکت خبر داد و گفت: این طرح با شروع سال ۹۸ آغاز شده و در ابتدای سال ۹۹ به پایان می رسد .در طرح مذکور با سرمایه گذاری ۴۷ میلیارد تومانی مقرر شده بیش از ۱.۶ تن تایرهای تیوبلس نسل دوم بطور سالانه تولید شود که با توجه به وجود زیر ساخت ها قابل افزایش تا ۴ هزار تن است .دوره بازگشت سرمایه این طرح سه سال و یک ماه پس از بهره برداری در نظر گرفته شده است .

بنابراین گزارش،حدود ۲۰۰۰ تن از محصولات این شرکت تیوبلس و مابقی حدود ۱۲ هزار تن به جهت رفع نیاز داخل، تیوب دار است . ایران یاسا حدود ۶۰ درصد  نیاز داخل را تامین می کند و ۹۰ درصد بازار تایرهای تیوبلس را هم در دست دارد .

در این ویدیو تحلیل تکنیکال این نماد به اشتراک گذاشته شده است. 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات