تحلیل تکنیکال رمپنا - 1400/10/23

پنجشنبه، 1400/10/23

تاریخچه مپنا

گروه مپنا، با عنوان «شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران»در ۲۲ مرداد ماه سال ۱۳۷۲ به عنوان یک شرکت با مامویت مدیریت پروژه های نیروگاهی کلان کشور پا به عرصه اقتصادی کشور نهاد. بیست سال بعد از تاسیس نام شرکت به صورت رسمی تغییر یافت و این مجموعه، اکنون با عنوان «گروه مپنا» شناخته می‌‌شود.این نماد اکنون به عنوان یکی از مهمترین هلدینگهای کشور نقش بسیار مهمی در پیشبرد مگا پروژه های کشور ایفا می کند و بازوی اجرایی قدرتمندی برای کشورمان به حساب می آید و هر ساله با تعریف و طراحی و اجرای پروژه های متعدد به رشد و شکوفایی کشور کمک شایان توجهی می نماید.

 فعالیت مپنا در سال‌های ابتدایی بر تأمین تجهیزات اصلی از شرکت‌های بین‌المللی و مهندسی و انجام عملیات اجرایی پروژه‌های احداث نیروگاه متمرکز بود. طی سال‌های پس از آن، مپنا ابتدا با ساخت تجهیزات غیر اصلی و در ابتدای دهه هشتاد، ساخت تجهیزات اصلی نیروگاهی از قبیل توربین و ژنراتور، فعالیت‌های خود را در حوزه نیروگاهی گسترده‌تر و عمیق‌تر کرد. آغاز سرمایه‌گذاری در احداث نیروگاه‌های برق نیز از ابتدای دهه هشتاد کلید خورد که در سال‌های بعد، مپنا را به بزرگترین سرمایه‌گذار پروژه‌های نیروگاهی کشور تبدیل کرد. اکنون با توجه به بحرانهای ناشی از عدم پایداری شبکه برق کشور در پیک مصرف تابستان مپنا به عنوان مهمترین شرکت فعال در این عرصه عزم خود را جزم کرده است تا با بهره برداری از نیروگاههای جدید و اورهال و ارتقا سایر نیروگاههای فعال کشور و تجهیز آنها با ادوات جدید و با راندمان بالاتر به این نگرانی بزرگ کشور پاسخ داده و امنیت و پایداری شبکه برق کشور را تامین نماید.

در میانه دهه هشتاد، گروه مپنا با اتکا به تجربه‌های انباشته دهه گذشته و بهره‌گیری از توان صنعتی، مدیریتی و مالی خود، به دو حوزه راهبردی نفت‌وگاز و حمل‌ونقل ریلی ورود کرد. ساخت لوکوموتیوهای پیشرفته مسافری در همکاری با شرکت‌های معتبر بین‌المللی و حضور به عنوان پیمانکار در پروژه‌های نفت‌وگاز از مهم‌ترین اقدامات مپنا در این دو حوزه بود. در انتهای دهه هشتاد، مپنا در مسیر تقویت توانمندی‌های خود، تحقیق و توسعه در حوزه طراحی تجهیزات و محصولات را در دستور کار قرار داد؛ تصمیمی که کمتر از یک دهه با معرفی توربین بومی MGT-70 (3) به ثمر رسید. این توربین بومی سرفصل ورود مپنا به این عرصه که در سیطره چنذد کشور بود را فراهم کرد و اکنون تنوع توربینهای تولیدی این شرکت و تلاش در جهت افزایش راندمان آنها ستودنی است. با ورود به دهه 90 خورشیدی، مپنا علاوه بر بلوغ در حوزه صنعت نیروگاهی و ارائه زنجیره کامل خدمات این حوزه شامل سرمایه‌گذاری، ساخت تجهیزات، احداث نیروگاه، خدمات بهره‌برداری و تعمیرات، فعالیت‌های خود را در حوزه‌های ریلی و نفت‌وگاز گسترش داد. هم اکنون مپنا را باید یک شرکت چند رشته ای و پویا در حوزه های نیروگاهی و نفت و گاز و ساخت و توسعه خدمات ریلی دانست و آنرا بدون هیچ تردیدی از مهمترین و برترین شرکتهای داخلی کشور به شمار آورد.

تحلیل تکنیکال رمپنا

با توجه به حجم عظیم طرحهای تعریف شده این شرکت و رشد و شکوفایی شرکتهای زیرمجموعه و گزارشات عالی نماد مذکور در سامانه کدال تصمیم گرفتیم تحلیل تکنیکال قبلی رمپنا که پیش از این در سایت بورس نما بارگذاری شده بود را به روز رسانی کنیم و در این مسیر با اتکا به ابزارهای تکنیکالی مطمن و موثقی چون ایچیموکو نتایج حاصله را با همراهان عزیز بورس نمایی به اشتراک بگذاریم. امیدواریم این تحلیل مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

 

بورس نما
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات