تحلیل تکنیکال شغدیر - 1400/10/19

یکشنبه، 1400/10/19

تحولات اساسی در شغدیر در سال 1400

سال جاری یکی از مهمترین سالهای فعالیت پتروشیمی غدیر بوده است که با نوسانات قیمت پلی وینیل کلراید به عنوان مهمترین محصول شرکت توام شده است. در سال جاری روند صعودی قیمت PVC در نیمه اول سال بسیار چشمگیر بوده است  ولی در نیمه دوم سال و در هفته های اخیر شیب نزولی قیمت این محصول در بازارهای جهانی کمی نگران کننده شده است. پتروشیمی غدیر با نماد شغدیر با داشتن یک میلیارد و سیصد میلیون برگه سهم و شناوری زیر بیست درصد با سود سازی 1480 تومانی و پی بر ای 5.70 یکی از ارزنده ترین نمادهای گروه پتروشیمیایی محسوب می شود که با اجرای برنامه مناسب توسعه ای و داشتن مدیریت مناسب بر منابع مالی خود یک الگوی موفق در زمینه ی رشد و توسعه پایدار در بین شرکتهای بورسی محسوب میشود.

یکی از مهمترین دستاوردهای شغدیر در سال مالی جاری در آذر ماه بدست آمد جاییکه شرکت با تولید بیش از 3000 تن پی وی سی در ماه از 100 در 100 ظرفیت اسمی خود نیز عبور کرد.  اورهال هفت راکتور این شرمت به همت مهندسین ایرانی و با اتکا به دانش بومی بعد از 5 سال در سال جاری با یک طرح مبتکرانه به انجام رسید تا این شرکت علاوه بر ثبت رکورد درخشان تولید ماهیانه از این پس از این تجربه گران سنگ در اورهال های آینده شرکت نیز استفاده کند.

شغدیر با تولید روزانه 420 تن محصول استراتژیک پی وی سی نقش بی بدیلی در تامین نیاز صنایع داخلی کشور ایف می کند و با صادرات محصولات خود در سالهای اخیر ارزآوری مناسبی برای کشور در شرایط تحریم داشته است. ظرفیت اسمی این شرکت 270 هزار تن شامل 120 هزار تن پی وی سی و 150 هزار تن وی سی ام است که با توجه به گزارشات ماهیانه شرکت در سامانه کدال امسال شاهد ثبت حد نصاب جدیدی برای شرکت خواهیم بود.

یکی از نکات مهم و مثبت پیرامون این سهم تقسیم سود بالای این نماد است که در سال مالی گذشته 97 درصد سود را بین سهامداران خود تقسیم نموده است و از این منظر سهم بسیار خوبی به منظور هولد کردن در بازارهای فرسایشی محسوب می شود.

تحلیل تکنیکال شغدیر

این نماد با توجه به ارزش های بنیادی بالا و و نسبتهای الی مناسب و تحولات بنیادی خود در سال جاری به جهت فضای حاکم بر بازار سرمایه و روند نزولی شاخص بورس و مولفه هایی چون تصویب بودجه 1401 و مذاکرات برجام ، دچار یک روند نزولی فرسایشی شده است که صد البته نسبت به بسیاری از سهم های دیگر این روند معقولانه تر و با اصلاح کمتری توام بوده است. نظر به ارزشمندی این نماد از منظر بنیادی تصمیم به بررسی تکنیکالی این نماد گرفتیم که در قالب این ویدیو آنرا با شما همراهان بورس نمایی به اشتراک می گذاریم.

بورس نما
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: طاهیر الدوساری | یکشنبه، 1400/10/19

👈خاص بود ممنونم

نام: رضا فرهادی | دوشنبه، 1400/10/20

👈سلام و احترام سپاس

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات