تحلیل تکنیکال شفن - 1400/10/19

یکشنبه، 1400/10/19

پتروشیمی فناوران  و تحولات بنیادی در سال 1400

یکی از مهمترین شرکتهای فعال در پتروشیمی کشور پتروشیمی فناوران است که در تولید متانول به فعالیت می پردازد. طی چند سال اخیر روند افزایش قیمت متانول در مارکت جهانی باعث شد که شفن سود عملیاتی بسیار خوبی را کسب کند. رویکرد شرکت در زمینه اختصاص منابع حاصل از فرایندهای عملیاتی خود بسیار جالب و منحصر به فرد بوده است. شفن علاوه برسرمایه گذاری در شرکتهای متانول سازی مثل شخارک و پتروشیمی مرجان با سرمایه گذاری در پتروشیمی فارابی و کمک به احیای این آروماتیک ساز زیان ده باعث به سود نشستن آن شده است و از سوی دیگر با خرید بیش از 9 میلیارد برگه از سهام بانک ملت گام مهمی در تنوع به پورتفوی بورسی خود برداشته است. 

یکی از رویکردهای مهم فناوران ورود به عرصه تولید پلی پروپیلن می باشد که در این راستا یک طرح عظیم یک و نیم میلیاردی را در دست اجرا دارد که به علت تحریم های بین المللی روند انجام آن کمی با وقفه مواجه شده است. پلی پروپیلن و مشتقات پلیمری آن حلقه مفقوده صنعت پتروشیمی کشورمان محسوب می شوند که با سیاستهای جدید وزرات نفت حرکت در مسیر ایجاد مجتمع های پلی پروپیلن ساز سرعت بیشتری گرفته است. چنانچه این طرح مهم پتروشیمی فناوران در سه سال آینده وارد مدار شود شرکت از سود بسیار بالایی در سالهای بعد برخوردار می شود که از ناحیه آن می تواند سایر برنامه های توسعه ای خود را با ضرب آهنگ سریعتری به سر منزل مقصود برساند.

شرکت در سال 1400 یک افزایش سرمایه سنگین بیش از 4000 درصدی را پشت سر گذاشته است و در مراحل پایانی مهلت استفاده از حق تقدم قرار دارد. شفن با پی بر ای 6.67 و سود 186 تومانی و شناوری مناسب بعد از چالشهای کمبود گاز که پتروشیمی های متانول سازی مثل زاگرس را به اورهال اجباری فرستاده است می تواند با تنوع بخشی به فعالیتهای خود و استفاده از منابع مالی مناسبش به دورنمای روشن خود امیدوار بماند.

تحلیل تکنیکال شفن

روال ثبت افزایش سرمایه از آورده نقدی که با بازیهای حق تقدم توام می باشد یکی از فرسایشی ترین مراحل یک نماد بورسی محسوب می شود که غالبا با کنترل قیمتی و اصلاح زمانی توام می شود. این اتفاق در مورد پتروشیمی فناوران مقارن با روند اصلاحی شاخص بورس با شدت بیشتری نمود پیدا کرده است. شاید بسیاری از سهامداران خوب این نماد نیز از روند یک ماه اخیر سهم چندان دل خوشی نداشته باشند به این منظور در قالب یک ویدیو به بررسی سناریوهای پیشروی این نماد ارزشمند پرداخته ایم که امید است مورد توجه شما قرار بگیرد.

بورس نما
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: امیر *** | یکشنبه، 1400/10/19

👈سهم بسیار خوبی است فقط کمی بازیش فرسایشی شده مرا عصبی کرده اما از ان راضی ام

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات