تحلیل تکنیکال ونوین - 1400/09/15

دوشنبه، 1400/9/15

عملکرد 8 ماهه درخشان بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین به عنوان نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران در طی 8 ماهه ابتدایی سال 1400 با عملکردی خیره کننده موفق به ثبت تراز بیش از 20000 میلیارد ریالی شده است و در قیاس با مدت مشابه سال قبل رشد 300 درصدی را تجربه نموده است. به استناد گزارشات کدال، این بانک در آبان ماه موفق به کسب در آمد  17882 میلیارد ریالی  در مقابل پرداخت 15465 میلیارد ریالی شده است  که با تفاضل این دو عدد سود خالص ونوین در آبان ماه 2417 میلیارد ریال بوده است که یک رقم بسیار مطلوب برای این بانک می باشد.

از نقطه نظر بنیادی ونوین در دو سال اخیر از روند ضرر دهی خارج و به سود نشسته است و در سال جاری نسبت به سال مالی گذشته در پارامترهای بنیادی رشد مثبتی را تجربه نموده است. سود تی تی ام این نماد به ازای هر سهم بعد از گذشت 8 ماه از سال مالی 1400 معادل 52 تومان می باشد و بر این اساس پی بر ای نماد 6 می باشد که با توجه به شرایط گروه بانکی عدد قابل قبولی می باشد. 

بانک اقتصاد نوین در راستای حمایت از صنایع کشور  از ابتدای سال جاری 104000 میلیارد تومان در پروژه های  صنعتیسرمایه گذاری نموده است تا نقش پر رنگی در شکوفایی صنایع کشور ایفا کرده باشد. عمده این سرمایه گذاری ها معطوف به صنایع نفت و گاز و پتروشیمی می باشد که طی سالهای تحریم از کمبود منابع به منظور پیشبرد اهداف کلان خود رنج می بردند و با کمک ونوین بخش مهمی از طرح های این صنایع استراتژیک در مسیر اجرا و بهره برداری قرار گرفته است. 

بانک اقتصاد نوین به منظور توانمند سازی صنایع خودرو سازی کشور بعد از صنعت نفت و گاز و پتروشیمی عمده سرمایه گذاری های خود را در حوزه صنایع خودرویی انجام داده است تا از این مسیر به شکوفایی یکی از مهمترین صنایع کشور که اشتغال زایی خوبی را به همراه دارد کمک کرده باشد.

 تحلیل تکنیکال ونوین

علی رغم پیشرفت چشمگیر بانک اقتصاد نوین در حوزه کسب درآمد و بهبود ردیفهای پر اهمیت ترازنامه در سال جاری، ونوین توام با اغلب نمادهای بازار سرمایه اصلاحات زیادی را تجربه کرده است . این اصلاحات فرسایشی باعث نا امیدی سهامداران این نماد ارزشمند شده است لذا در این ویدیو به بررسی تحرکات تکنیکالی این نماد پرداخته ایم که امید است مورد توجه شما قرار بگیرد.

 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات