تحلیل تکنیکال شبصیر - 1400/09/12

جمعه، 1400/9/12

شبصیر تولید کننده محصولات استراتژیک پتروشیمی

شرکت پتروشیمی قاید بصیر یکی از مهمترین مجتمع های پتروشیمی کشور است که علاوه بر تامین نیاز داخل به صادرات محصولات خود نیز مبادرت می کند. این شرکت با تولید محصولات ABS/SAN نقش بی بدیلی در تکمیل چرخه تولید صنایع پایین دستی پتروشیمی کشور ایفا می کند. دانش فنی این شرکت از شرکت کومهو کره چنوبی اخذ شده است و در سال 1376 سنگ بنای این مجتمع استراتژیک بنا نهاده شده است. در سال 1382 تولید تجاری این مجتمع به استعداد تولید سالانه ی 22000 تن SAN  و 35000 تن ABS آغاز شده است و اکنون بعد از 18 سال با قدرت تداوم یافته است. شبصیر به منظور ورود به بازارهای صادراتی جدید و حفظ سهم خود در بازارهای جهانی برنامه ریزی های منظم و راهکارهای خلاقانه ی  متعددی را در دستور کار خود قرار داده است و با سرعت قابل توجهی علاوه بر ارتقا کیفیت محصولات تولیدی به دنبال تنوع بخشی به سبد محصولات و توسعه بازار صادراتی خود می باشد. در سالهای اخیر تولید محصول ABS ALLOYS به عنوان یک محصول استراتژیک با ارزش افزوده بیشتر مورد توجه این شرکت قرار گرفته است که نقش مهمی در قطع وابستگی صنایع داخلی به خارج از کشور داشته است و در افق چند ساله به عنوان یکی از مهمترین محصولات صادراتی شرکت شبصیر نقش آفرینی خواهد کرد. 

گزارشهای کدال شبصیر طی 8 ماه ابتدایی سال جاری نشان دهنده ی ریل گذاری صحیح شرکت در مسیر رسیدن به اهداف خود می باشد. بطوریکه شاهد جهش خیره کننده  335 درصدی در روند سود سازی این نماد ارزشمند در دوره ی 6 متهه منتهی به شهریور ماه 1400 بوده ایم. تحقق سود 556 میلیاردی این مجتمع در 6 ماهه ابتدایی سال جاری نوید بخش سال مالی بسیار خوبی برای این نماد است.

تحلیل تکنیکال شبصیر

با توجه به بهبود نسبتهای بنیادی این پتروشیمی چابک و کوچک و برنامه ی افزایش سرمایه جذاب پیشروی نماد و گزارشات عالی این نماد در سامانه کدال، تیم تحلیل بورس نما بررسی روند تکنیکالی این نماد را در دستور کار خود قرار داده است و در قالب این ویدیو به بررسی مسیر حرکت تکنیکالی این نماد ارزشمند و پر پتانسیل پرداخته است که امیدواریم نتیجه کار مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات