تحلیل تکنیکال آذر ماه خزامیا - 1400/09/05

جمعه، 1400/9/5

خزامیا در مسیر رشد و توسعه پایدار

این شرکت فعال در تولید خودروهای تجاری سبک در سال 1342 در تهران تاسیس شده است و طی 6 دهه فعالیت خود سالهای پر فراز و نشیبی را سپری نمموده است و طی این سالها  به عنوان یکی از برندهای مطمن بازار وانت و خودروهای تجاری سبک،  همواره نام محصولات این شرکت  به عنوان محصولات قابل اطمینان و با کارایی مطلوب مطرح بوده است. طی سالهای اخیر رویکرد زامیاد مبتنی بر تولید محصولات جدیدتر و ارتقا کیفی محصولات سنتی خود بوده است به نحوی که از زیان دهی قابل توجه سالهای قبل رهایی یافته و به سود سازی نزدیکتر شود. بر این اساس تولید محصولات با حاشیه بالاتر مثل وانت ریچ و فعالیت بیشتر در حوزه ی کامیونهای سبک 6 و 8 تن با رایزنی با شریک ایتالیایی سنتی خود یعنی ایویکو در دستور کار این شرکت قرار گرفته است. از آنجاییکه در حوزه ی کامیونهای سبک تقاضای بسیار بالایی در کشور و منطقه خاورمیانه وجود دارد و حاشیه سود عملیاتی تولید این محصولات مطلوب و قابل توجه است علی رغم وجود رقبای قدرتمندی مثل بهمن دیزل که با محصولات ایسوزو و شیلر بازار را در اختیار خود گرفته اند، زامیاد می تواند با اتکا به کیفیت بسیار خوب محصولات ایویکو و وجود دانش فنی مناسب در شرکت زامیاد برای منتاژ و سپس داخلی سازی محصولات ایویکو به این بازار پر سود به عنوان یکی از اهداف استراتژیک خود بصورت بلند مدت فکر کند و از این مسیر به سود پایدار و قابل توجهی دست پیدا کند.

گزارش آبان ماه خزامیا مهر تاییدی بر تحولات مثبت شرکت

یکی از مهمترین فاکتورهایی که به شکل روشن و قابل قبولی می تواند به یک تحلیل گر پیرامون عملکرد یک نماد آگاهی ببخشد گزارشات ماهیانه و فصلی نماد مذکور در سامانه کدال و تحلیل دقیق آنهاست. بر این اساس به گزارش آبان ماه خزامیا نگاه ویژه ای کرده و موارد کلیدی آنرا بررسی می کنیم. بر اساس این گزارش به مطالب مهم زیر دست پیدا می کنیم:

1- شرکت در آبان 1400 با فروش 1154 میلیارد تومانی موفق به ثبت بهترین عملکرد خود در طی سالهای اخیر در فروش ماهیانه شده است. این پیشرفت قابل توجه نوید بخش خروج عن قریب شرکت از زیان و رسیدن به سود سازی در ماههای آینده می باشد.

2- شرکت در این ماه موفق به فروش 4777 دستگاه از محصولات خود شده است که 52 درصد بیشتر از ماه گذشته می باشد. بنابراین زامیاد علی رغم وضعیت بی ثبات اقتصادی ناشی از تحریم ها موفق به حفظ تولید و فروش محصولات خود شده است که گامی بلند در تضمین بقای شرکت و حرکت در مسیر توسعه پایدار است.

3- شرکت در عملکرد تجمیعی 8 ماه خود در قیاس با مدت مشابه سال قبل با رشد خیره کننده 74 درصدی مواجه شده است و با فروش 3326 میلیارد تومانی بهترین عملکرد 8 ماه یک دهه اخیر را به ثبت رسانده است. تداوم این عملکرد در 4 ماه پایانی سال 1400 باعث خواهد شد شرکت در اجرای برنامه های توسعه ای خود بدون دغدغه مالی و محدودیتهای ناشی از آن گام های استوارتری را در طی سالهای آینده بر دارد.

تحلیل تکنیکال خزامیا

زامیاد با قیمت 750 تومانی فعلی در یک ماه اخیر 28 درصد رشد را تجربه نموده است. علی رغم اصلاح 74 درصدی از سقف قیمتی در قالب 499 روز، مقاومت پر قدرت محدوده 800 الی 830 تومانی بارها و بارها مانع از عبور قیمت این نماد از خود شده است که امیدواریم با گزارش مطلوب آبان ماه شرکت شاهد تداوم صعود این نماد متحول شده طی ماههای آینده باشیم. در این ویدیو با بررسی چارت خزامیا با اندیکاتورها و اسیلاتورهای بازار سرمایه سعی کرده ایم روند پیشروی نماد را مورد کند و کاو قرار بدهیم. امیدواریم این تحلیل مورد توجه شما قرار بگیرد.

 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات