تحلیل تکنیکال نماد باما - 1400/09/01

دوشنبه، 1400/9/1

باما هلدینگی ارزشمند در حوزه استخراج و فرآوری مواد معدنی

شرکت باما در سال 1330 یعنی قریب به 70 سال قبل تاسیس شد و عملا در سال 1334 روند بهره برداری و فعالیتهای آن آغاز شد. این شرکت یکی از مهمترین و بزرگترین تولید ککندگان کنسانتره سرب و روی در ایران و خاورمیانه است که در قالب هلدینگی پویا فعالیتهای خود را در هفت دهه اخیر تداوم بخشیده است. این شرکت در سال 1382 با پذیرش الزامات بازار سرمایه کشور رسما در بازار بورس پذیرفته شده است و سهامدار اصلی این هلدینگ پرپتانسیل گروه صنعتی و معدنی امیر می باشد.

از عمده شرکتهای زیرمجموعه کاما می توان به شرکتهای زیر اشاره نمود:

شرکت ذوب و روی اصفهان با مالکیت 54 درصد

شرکت کانی کربن طبس با مالکیت 68 درصد

شرکت تولیدی و صنعتی شاهین روی اصفهان با مالکیت 99 درصد

شرکت تجاری و بازرگانی معدنی میناب با مالکیت 94 درصد

هر یک از شرکتهای بالا با توجه به واقعیتهای بنیادی ممتاز و پتانسیلهای رشد بالا باعث ارزشمندتر شدن شرکت باما شده و به این هلدینگ اعتبار دو چندانی را بخشیده اند. افزایش قیمت روی در یکسال اخیر در مارکت جهانی و استانداردهای بالای کاما در تولید شمش روی و محصولات مرتبط با آن باعث شده است چنانچه موانع صادراتی از پیشروی این هلدینگ برداشته شود و نقل و انتقال ارز صادراتی با سهولت بیشتری انجام بپذیرد، این شرکت دورنمای روشنی در سود سازی در پیش رو داشته باشد.

مهمترین محص.ول شرکت کنسانتره سولفور روی می باشد که عمدتا صادر می شود و با توجه به کیفیت بسیار مطلوبی که این محصول دارد مورد اقبال مارکت جهانی واقع شده است. شرکت کاما در سال 540 میلیارد تومان سود غیر عملیاتی از فروش بخشی از سهام شرکت ذوب و روی اصفهان با نماد فروی کسب کرده است که این سود در سال 1400 قابلیت تکرار شدن ندارد اما سپرده 1000 میلیاردی شرکت در نزد بانک پتانسیل سود سازی مطلوبی را برای شرکت فارغ از سود عملیاتی به همراه داشته است. با توجه به تقسیم سود عالی نماد فروی قطعا درآمد کاما از این شرمت طی سالهای آتی افزایش خواهد یافت.

در ماههای استراتژی کار بر روی طرح های استراتژیک شرکت به منظور بهره وری بیشترو کسب سود عملیاتی بالاتر با کنترل هزینه های عملیاتی از مهمترین رویکرهای این هلدینگ پرپتانسیل می باشد که چنانچه با رعایت چارچوبهای مشخص در این حوزه ها دنبال شود تحولات اساسی را صورتهای مالی کاما و شرکتهای زیر مجموعه منجر خواهد شد. 

تحلیل تکنیکال کاما

علی رغم پتانسیلهای متعدد در این شرکت و ارزش بنیادی فوق العاده بالای آن در سال گذشته روند نزولی نماد از مرداد ماه همراه با ریزش کلی بازار سرمایه آغاز شد و با افت 74 درصدی از قیمت 3200 تومانی این روزها شاهد معامله این سهم در محدوده ی 800 الی 950 تومانی هستیم. در این ویدیو با بررسی مسیر تکنیکالی این نماد ارزشمند سناریوهای پیشروی نماد را مورد بررسی قرار داده ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات