تحلیل تکنیکال ثشاهد - 1400/08/28

جمعه، 1400/8/28

ثشاهد هلدینگی در شرف تحول اساسی

شرکت سرمایه گذاری شاهد به عنوان یکی از مهمترین هلدینگهای فعال در بازار سرمایه که طیف گسترده ای از فعالیت از حوزه ی انبوه سازی تا بازرگانی و نفت و گاز را در قالب شرکتهای زیر مجموعه خود انجام می دهد، همواره مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته است. این شرکت با تغییر و تحولات مدیریتی در چنذد ماه اخیر مواجه بوده است و بارقه های امید در بین سهامداران صبور این نماد کم کم در حال شکل گیری می باشد. مهمترین انتقاد سهامداران ثشاهد به عدم بهره وردی مناسب شرکت با وجود داشتن ناو ارزشمند می باشد. در واقع ثشاهد بیش از هر چیزی به مدیریتی پیشرو با درایت به منظور بالفعل کردن پتانسیلهای بنیادی خود نیازمند است. شرکتی که دارای میلیونها متر مربع زمین و شرکتهای قدرتمندی مثل سرمایه گذاری سعدی و هر مز انرژی و ثعمرا و.. است باید در زمینه سود سازی و کسب جایگاه بهتر در اقتصادی کشور بیش از اینها خود را مطرح کند. تحلیل بنیادی این نماد ارزشمند پیش از این در سایت بورس نما بازگذاری شده است که توجه شما دوستان عزیز را به این تحلیل جلب می کنم.

افزایش سرمایه ثشاهد گامی مهم در اصلاح ترازنامه شرکت

اخیرا شرکت از افزایش سرمایه 150 درصدی از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار ترازنامه و کسب منابع مالی به منظور پیشبرد طرح های در دست اجرای خود رونمایی کرده است. این افزایش سرمایه گامی بسیار مهم به منظور چابک تر شدن شرکت در انجام طرحهایی مثل پروژه ی استراتژیک نمین و کن می باشد که در صورت تکمیل شدن ارزش افزوده بسیار بالایی را برای شرکت به همراه خواهد داشت. در همین راستا شرکت با تشکیل کمیته های پیگیری پروژه اعم از کمیته تخصصی حقوقی و فنی با یک تقویم مشخص و زمان بندی شده به دنبال به سرانجام رساندن طرح های مهم خود می باشد که نتیجه این اقدامات حل و فصل شدن مشکلات حقوقی شرکت و صدور مجوزای لازم برای شروع کار در طرح های مهم شرکت بوده است.

مزایده زمین های شهرک ناز گامی در جهت تزریق نقدینگی به شرکت

بی شک استفاده از منابع فعلی شرکت ثشاهد برای انجام طرح های متعدد شرکت جوابگو نمی باشد بنابراین به منظور حرکت در جهت توانمند شدن بیشتر شرکت و کفایت مالی آن برای نیل به اهداف ترسیم شده ثشاهد در صدد فروش زمینهای شهرک ناز کرج در منطقه فردیس نموده است. در این راستا 38 قطعه زمین با کاربریهای تجاری آموزشی و مسکونی و خدماتی و فضای سبز به مساحت بیش از 52000 متر مربع به مزایده گذاشته شده است که قطعا با توجه به افزایش قیمت زمین در منطقه فردیس و موقعیت بسیار مناسب املاک یاد شده سود بسیار مناسبی از محل فروش این زمینها عاید ثشاهد خواهد شد که می تواند در جهت انجام طرح های شرکت نقش مهمی را ایفا کند.

تحلیل تکنیکال ثشاهد

ثشاهد با اصلاح بیش از 84 درصدی از سقف قیمتی 8000 تومانی مرداد 99 یکی از سنگین ترین ریزشهای بازار سرمایه را رقم زده است. شرکتی با ناو 25000 تومانی که روز به روز بر ارزش دارایی های بورسی و غیر بورسی و زمینها و املاک آن افزوده می شود نباید چنین ضرر هنگفنی را به سهامداران بلند مدتی خود وارد می نمود. بهرحال شرکت در یک مقطع زمانی بسیار مهم از سهامداران خود حمایت مطلوبی به عمل نیاورد و اکنون زمان مناسبی است که بتواند با بهبود نسبتهای مالی خود و سود سازی بهتر و تقسیم سودهای جذاب در مجامع بعدی علاوه بر جلب اعتماد مجدد سهامداران بلندمدتی توجه بازار را نیز به خود معطوف کند.

بدون شک با توجه به حجم پروژه های مهم شرکت و دارایی های پر شما چنانچه ثشاهد در سودسازی و انجام طرح های خود پیشرفت محسوسی را رقم بزند مورد توجه بسیاری از فعالان بازار سرمایه قرار خواهد گرفت و روند صعودی آن مجددا آغاز خواهد شد. در این ویدیو آپدیت تحلیل تکنیکال نماد ارزشمند ثشاهد برای همراهان بورس نمایی تدارک دیده شده است که امید است مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات