تحلیل تکنیکال خودرو - 1400/08/14

جمعه، 1400/8/14

خودرو و مسیر حذف قیمت گذاری دستوری

وقتی در مورد صنعت مادر و اشتغال زای خودرو صحبت می کنیم بیش از هر چیزی نظام اقتصادی این صنعت به عنوان یک پاشنه ی آشیل چرک کرده توجه ما را به خود جلب می کند. اکنون به لطف این نظام دستوری معیوب قیمت گذاری خودرو فاصله قیمت کارخانه با قیمتهای کف بازار گاها بیش از 100 درصد حباب منفی را نشان می دهد. در واقع شرکت خودرو ساز با مشکلات عدیده و ساختاری صنعتی خودرو را تولید و با نصف بها در صورتهای مالی خود به دست دلالها سپرده و از این رو سال به سال بر زیان انباشته خود می افزاید و هزینه ی این بی کفایتی از جیب سهامدار و یا صندوق توسعه ملی و حمایت از صنایع پرداخت می شود.

وقتی رکن اقتصادی صنعت خودروسازی کشور به این شکل تضعیف می شود انتظار بجایی نیست که شاهد بهبود کیفیت محصولات منطبق بر استانداردهای جهانی باشیم و به این ترتیب عملا رضایت مصرف کنندگان نیز قربانی این رویکرد غلط اقتصادی می شود. شرکت ایران خودرو به عنوان مهمترین تولید کننده صنعت خودرو کشور علی رغم تمامی توصیه های متخصصان این صنعت و کارشناسان اقتصادی کماکان با رویکرد قیمت گذاری دستوری وزرات صمت در حال فعالیت است که البته با روی کار آمدن دولت جدید و نظر وزیر محترم صمت این نگاه ابتر در حال اصلاح شدن است. فرصت تاریخی صنعت خودرو سازی در سال 1400  با اصلاح قیمتها می تواند مبدل به یک پتانسیل بالفعل برای باز کردن بازارهای صادراتی و بهبود کیفیت و تنوع محصولات خود شده و مثل کشور ترکیه در روزگاری نه چندان دور شاهد صادرات 2 الی 3 میلیارد یورویی خودروسازان یا قطعه سازان کشور بوده و این صنعت مولد مجددا به مدار سود سازی بر گردد.

افزایش تولید خودرو در ماههای اخیر در مجموعه معظم ایران خودرو علی رغم تحریم های همه جانبه نکته بسیار مثبتی است که این رشد تولید با اتکا به توان داخل صورت پذیرفته است  و نشان دهنده ی پتانسیلهای قابل تامل در این حوزه می باشد.

آمارهای ایران خودرو نشان می دهد در مهر ماه بیش از 36000 دستگاه انواع خودرو سواری در این مجموعه تولید شده است که گروه پژو با 23000 دستگاه در صدر تولیدات این شرکت قرار گرفته است. بعد از گروه پژو، گروه سمند با 5000 دستگاه،گروه دنا با 3500 دستگاه و گروه رانا با 2700 دستگاه رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند. در مهر ماه 1400 تعداد 907 دستگاه محصول جدید و با کیفیت ایران خودرو یعنی تارا نیز تولید شده است که حاشیه سود خوبی برای ایران خودرو به همراه داشته است. همچنین در مهرماه 556 دستگاه هایما به عنوان گرانترین محصول ایران خودرو نیز تولید شده است که رشد خوبی نسبت به مهر ماه سال قبل نشان می دهد.

بهرحال همانطور که گفته شد اصلاح نظام قیمت گذاری دستوری در تمام صنایع مرتبط با تولید خودرو علاوه بر کمک به بهبود نظام مالی این شرکتها و رونق بخش تولید در آنها، باعث لرتقا کیفیت محصولات و رضایتمندی مشتریان و حذف سیستم مالیات گریزی دلالی  نا سالم خودرو در کشور خواهد شد. راهی که علی رغم چالشهای زیاد باید  هرچه زودتر پیموده شود.

تحلیل تکنیکال خودرو

نماد خودرو به عنوان یکی از مهمترین نمادهای شاخص ساز طی سه ماه اخیر روند فرسایشی اصلاحی را طی نموده است و از قیمتهای 157 تومان در هفته گذشته وارد روند صعودی شده است. در این ویدیو به تحلیل تکنیکال این نماد ارزشند پرداخته شده است که امید است مورد توجه شما قرار بگیرد.

 

آمارهای ایران خودرو در مهرماه 1400 چنین نشان می‌دهد که این شرکت، بیش از 36.3 هزار دستگاه از انواع سواری را در مهر ماه، به تولید رسانده است. گروه پژو با 23 هزار دستگاه، همچنان پرتیراژترین محصول این شرکت محسوب می‌شود. گروه سمند با حدود 5 هزار دستگاه، گروه دنا با حدود 3500 دستگاه و گروه رانا با حدود 2700 دستگاه نیز به ترتیب، در رتبه‌های دوم تا چهارم تولید ایستاده‌اند.ایران خودرو همچنین در مهرماه 1400 موفق به تولید 907 دستگاه تارا و 556 دستگاه هایما شده است

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات