تحلیل تکنیکال رمپنا - 1400/08/14

جمعه، 1400/8/14

گروه مپنا بازوی قدرتمند توسعه صنعتی و اقتصادی کشور

وقتی پیرامون شرکت مپنا به یک هلدینگ پویا با طیف وسیعی از فعالیتها از صنعت نفت و برق گرفته تا صنایع لوکوموتیو سازی و ماشین های برقی صحبت می کنیم بجز زوایای مهم اقتصادی و صادراتی شرکت باید به نقش مپنا در استقلال اقتصادی کشور نیز توجه ویژه ای را مبذول بداریم. مپنا با ساخت توربینهای صنعت برق و تجربه ساخت نیروگاههای برق با تکنولوژی بالا طی سالهای اخیر در پایداری سبکه برق کشور نقش مهمی را بازی کرده است اما به علت اقتصاد نادرست صنعت برق و نظام قیمت گذاری دستوری مشکلات زیادی در تامین مالی پروژه های نیروگاهی کشور برای شرکتهای نیروگاه ساز و سرمایه گذار در این صنعت به وجود آمده است.توسعه صنعت برق کشور قطعا مستلزم اصلاح رویکردهای نادرست در زمینه قیمت گذاریبرق و دادن بیست میلیارد دلار یارانه به مصرف کنندگان در یکسال مالی است. این مبلغ هنگفت می تواند با تزریق به صنایع مختلف باعث تحولات اساسی در نظام اقتصادی کشور را فراهم اورد و به رشد اقتصادی متوازن کشور کمک کند. همچنین در راستای پاسخ به نیازهای کشور و رفع موانع تولید، مپنا به دنبال ورود به صنایع هایتک دنیا به منظور رفع نیازهای رو به گسترش در صنایع کشور بخصوص در حوزه نفت و گاز  و تولید خودروهای برقی و ساخت لوکوموتیو است. در حال حاضر مپنا با ساخت 3 الی 4 لوکوموتیو در ماه استعداد پاسخ به نیزهای صنعت ریلی را دارد و می تواند تا ده دستگاه لوکوموتیو را در هر ماه به این صنعت تحویل دهد.از طرف دیگر ساخت پمپهای سر چاهی برای صنعت نفت و ساخت مته های حفاری برای فرایند استخراج نفت و گاز که جملگی از نیازهای ارز بر صنایع نفت و گاز است بصورت جدی در دستور کار مپنا قرار گرفته است و سرمایه گذاریهای گسترده ای در این حوزه ها در حال انجام است.

مپنا در صورت وضعیت ماهیانه خود در کدال در مهره ماه گزارش بسیار خوبی را ارایه کرده است. در این گزارش که نشان دهنده ی بهبود عملکرد مالی مپنا است درآمد مهرماه شرکت با رشد 412 درصدی نسبت به مهر ماه 99 مواجه شده است و در کا عملکرد 7 ماه سال 1400شاهد رشد 182 درصدی درآمدهای هلدینگ مپنا بوده ایم.

امسال مپنا در راستای استفاده از ظرفیتهای بازار سرمایه یکی از زیرمجموعه های مهم خود به نام بمپنا را در صف عرضه های اولیه دارد که این شرکت 5700 مگاوات ظرفیت تولید برق حرارتی را دارد و از مهمترین شرکتهای فعال صنعت برق کشور محسوب می شود. مسلما این عرضه اولیه باعث توانمند تر شدن مجموعه مپنا برای نیل به اهذاف مهم خود در سالهای آتی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال رمپنا

پیشتر در سایت بورس نما تحلیل تکنیکال این نماد ارزشمند را با شما خوبان به اشتراک گذاشته بودیم. در ویدیو فعلی آپدیت تحلیل تکنیکال این نماد را برای شما به اشتراک کذاشته ایم تا با سناریوهای تکنیکالی پیشروی رمپنا به عنوان یک نماد شاخص ساز مهم بیش از پیش آشنا شده و مسیر آنرا به دقت بررسی نماییم.

 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات