تحلیل تکنیکال ثشاهد - 1400/08/05

چهارشنبه، 1400/8/5

ثشاهد و اخبار خوب بنیادی پیرامون پروژه نمین

یکیاز شرکتهای بسیار مهم و پرپتانسیل در گروه سرمایه گذاری کشور شرکت ثشاهد است که به لحاظ تنوع فعالیتها و دارایی های متعدد و شرکتهای زیر مجموعه کم نظیر می باشد. این شرکت که قبلا تحلیل بنیادی آن در سایت بورس نما به اشتراک گذاشته شده است بعد از برگزاری مجمع عمومی سالیانه خود در اواخر مهر ماه و تقسیم سود 14 تومانی در چهارم آبان ماه بازگشایی شد و به روند اصلاحی خود تداوم بخشد. 

شرکت سرمایه گذاری شاهد با تحولات بنیادی بسیار مهمی در یکسال اخیر مواجه بوده است و شاید یکی از برجسته ترین اتفاقات بنیادی مثبت در این نماد به سرانجام رسیدن پروژه استراتژیک نمین در سفر اخیر ریاست محترم جمهوری به اردبیل بوده باشد. 

شکت ثشاهد در تاریخ 31 خرداد ماه 1400 طی گزارشی در سامانه کدال از صدور سند املاک نمین به نام شرکت ثشاهد از سازمان ثبت املاک کشور رونمایی کرد که بعد از پیگیری های متعدد شرکت صورت پذیرفته بود. منطقه ویژه اقتصادی نمین به عنوان یکی از مهمترین طرح های استان اردبیل از اهمیت بسزایی در رونق و شکوفایی استان اردبیل و ایجاد یک کریدور مهم و استراتژیک صادراتی به منظور دستیابی به بازار همسایگان شمالی کشورمان برخوردار است.

استان اردبیل با داشتن 380 کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان به عنوان مهمترین استان مرزی در توسعه صادرات با کشورهای حوزه قفقاز شناخته می شود و داشتن مناطق آزاد در این استان به لحاظ ساختاری کار صادرات و واردات را به شکل محسوسی بهبود می بخشد.با توجه به استقبال گسترده سرمایه گذاران داخلی و خارجی از این طرح و تکمیل زیرساختهای این منطقه در یک افق 5 ساله به نظر می رسد که شرکت سرمایه گذاری شاهد به شکل چشمگیری از این پتانسیل بالقوه خود طی سالهای آینده استفاده کرده و بتواند از سرمایه گذاری خود در این طرح سودهای بسیار خوبی را محقق نماید.

تحلیل تکنیکال ثشاهد

شاید به جرات بتوان ادعا کرد که یکی از سنگین ترین اصلاحات تاریخ بازار سرمایه کشور اصلاح فرسایشی نماد ارزشمند ثشاهد در یکسال اخیر بوده است. نمادی که از قیمت ماکزیمم خوب 87 درصد اصلاح را تجربه نموده است و از قیمتهای بیش از 8000 تومانی سال گذشته به حوالی 1200 تومان رسیده است. در روز معاملاتی جاری بعد از اصلاح 8 درصدی 4 آبان ماه این نماد با حجم معاملاتی خوبی مواجه شد و استقبال بسیار خوبی از این سهم توسط فعالان بازار سرمایه انجام شد و تا محدوده صف خرید نیز پیشروی نمود. در این ویدیو به بررسی سناریوهای تکنیکالی این نماد پرداخته شده است تا مسیر پیشروی نماد را بررسی کرده و استراتژی تکنیکالی آنرا مورد تحلیل دقیق قرار بدهیم.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات