تحلیل تکنیکال فرابورس - 1400/07/30

جمعه، 1400/7/30

توسعه ی فراکابها گامی مهم در مسیر شفافیت اقتصاد

بدون شک یکی از پایه های اساسی یک اقتصاد سالم و پویا شفافیت نظام عرضه و تقاضا می باشد. شفافیت اقتصادی یک کشور به مثابه یک بازوی موثر در کنترل تکانش های اقتصادی و اتخاذ سیاستهای خرد و کلان عمل کرده و ریل گذاری مسیر اقتصادی را برای برنامه ریزان این حوزه هموارتر می کند. یکی از ایزارهای مهم مهم در مسیر تحقق شفافیت اقتصادی بورس و معاملات برخط می باشد. در کشورهای توسعه یافته بورسبر حسب نوع کالا و خدمات ارایه شده تنوع قابل توجهی داشته و به عنوان مثال بورس انرژی و کالا بازار اصلی پاسخ به نیازهای کلان اقتصادی شرکتها در این حوزه ها بر عهده دارند. عرضه کالاها و خدمات در قالب یک نظام بورس محور که قابلیت کنترل و پایش مستمر در هر زمانی را در بستر خود هموار کرده است اولین گام حرکت به سمت استانداردهای شفافیت اقتصادی قلمداد می شود. طی چند سال اخیر کشور ما در این مسیر گام های مهمی را برداشته و با تاسیس بورس کالا و انرژی و توسعه ابزارهای تامین مالی در فرابورس و بورس در راه نظام مند کردن نظام توزیع کالاها پیشرفت های قابل توجهی را رقم زده است.

تاکید دولت به توسعه ابزارهای تامین مالی در بورس و فرابورس به منظور تحرک اقتصادی بیشتر و شفافیت اقتصادی در چارچوب همین امتیازات قابل ارزیابی است. پذیره نویسی پروژه های کلان کشور در بستر فراکابها و تامین مالی آنها در این پلاتفرم علاوه بر سریع شدن پروسه تامین مالی باعث منظم تر شدن برنامه ریزی ها در جهت تکمیل پروژه ها و گزارش دهی منظم ماهیانه به سهامداران بر اساس استانداردهای سامانه کدال خواهد شد و بخش مهمی از راکد ماندن طرح ها به دلایل فوق الذکر را از بین می برد.

کشور ما به لحاظ داشتن منابع نفت و گاز فراوان نیازمند توسعه هر بیشتر بورس انرژی می باشد تا ارتباط نزدیکتری بین صنایع مرتبط با این صنعت در یک بستر سالم فراهم شده و از این طریق شاهد رشد همه جانبه در این بخش کلان اقتصادی باشیم. ابزارهای بورس مسکن و بورس برق و بورس خودرو که اخیرا مورد توجه سیاست گذاران کلان کشور قرار گرفته است دقیقا در راستای بالندگی و تحرک اقتصادی بیشتر و تامین مالی سریعتر در این موضوعات تاسیس و در ادامه نقش مثبت خود را در بهبود پارامترهای اقتصادی کشور اعیان خواهند کرد.

با توجه به رونق قابل انتظار معاملات در بستر بورس انرژی ، بورس کالا، فرابورس و بورس، توسعه سامانه های معاملاتی که بعضا با قطعی در زمان افزایش معاملات یا عرضه های اولیه همراه هستند بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. اخیرا پیشرفتهای قابل قبولی در حوزه ساخت و اجرای پلاتفرم های بومی معاملاتی انجام شده است که امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه مطلوب رسیده و از این منظر شاهد ارتقا کیفیت خدمات در این حوزه باشیم.

تحلیل تکنیکال فرابورس 

شرکت فرابورس بعد از 4 ماه طلایی ابتدای سال 99  همزمان با اصلاح بازار سرمایه  روند اصلاحی فرسایشی خود راتا خرداد ماه سال 1400 ادامه داد و سپس با اعمال افزایش سرمایه 150 درصدی از سود انباشته تا حد زیادی ضررهای سهامداران بلند مدتی خود را جبران نمود. بعد از بازگشایی و تعدیل قیمت مرتبط با این افزایش سرمایه نماد فرابورس از قیمتهای 1230 تومان تا 3900 تومان رشد بسیار خوبی را تجربه نمود و سپس وارد فاز اصلاحی شد و در قیمتهای حوالی 2000 الی 2100 تومان مورد حمایت قرار گرفته است.

نظر به اهمیت این شرکت و توجه فعالان بازار به تحرکات تکنیکالی این نماد، در این ویدیو تحلیل تکنیکال این نماد را با شما همراهان کانال بورس نما به اشتراک گذاشته ایم تا به مسیر تکنیکالی فرابورس بیش از پیش آگاه شده و تصمیمات درستی در مسیر معاملاتی خود روی این نماد اتخاذ کنیم.

 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات