تحلیل تکنیکال سفارس - 1400/07/28

چهارشنبه، 1400/7/28

دورنمای روشن سفارس

هلدینگ سیمان فارس و خوزستان به عنوان یکی از مهمترین شرکتهای سیمانی کشور که در بسیاری از شرکتهای مهم فعال در این عرصه سیت مدیریتی دارد، طی یکسا اخیر گزارشات چشمگیری را روانه سامانه کدال کرده است و به شکل قابل توجهی درآمدهای عملیاتی خود را افزایش داده است. این شرکت در مرداد ماه سال جاری 9 میلیارد تومان از فروش سهام خود سود شناسایی کرده است و ارزش پرتفو آن با رشد 1797 درصدی به بیش از 113269 میلیارد ریال رسیده است.

سفارس با ظرفیت تولید 18.5 میلیون تن کلینکر قریب به 22 درصد ظرفیت تولید این محصول ارزشمند در کشور را به خود اختصاص داده است. همچنین، در سال 99 سفارس با به کار گیری تملم پتانسیلهای شرکت و زیرمجوعه های توانمند و رو به رشد خود موفق به تولید 16.7 میلیون تن سیمان شده است که از این مقدار تقریبا 80 درصد آن در داخل عرضه شده و مابقی به کشورهای دیگر صادر شده است.

یکی از مهمترین اقدامات سفارس در بهمن ماه سال گذشته تلاشها و پیگیری های این هلدینگ برای ورود سیمان به بورس کالا بوده است که در نهایت در سال جاری شاهد عرضه سیمان در بورس کالا بودیم که این امر به شفافیت معاملات این کالای استراتژیک و حذف واسطه ها و در نتیجه افزایش سودسازی شرکتهای سیمانی کمک شایان توجهی کرده است. 

در سال 99 تعداد 9 شرکت از زیرمجموعه های هادینگ سفارس که بازدهی مطلوبی نداشته یا زیان ده بودند در یک برنامه جامع سازماندهی شدند بطوریکه 4 شرکت منحل و یک شرکت ادغام و 4 شرکت دیگر با اتخاذ تصمیمات راهبردی ساماندهی شدند و در سال 1400 هیچ شرکت زیاندهی در مجموعه هلدیگ سفارس وجود ندارد. این دستاورد بزرگ در سالهای آینده باعث تقویت شرایط مالی هلدینگ سیمان فارس و خوزستان شده و به پیشبرد برنامه های کلان شرکت کمک شایان توجهی می کند.

از مهمترین تصمیمات این شرکت در سال جاری عرضه زیرمجموعه پرپتانسیل سیمان آبیک در بورس می باشد که در مراحل آخر تشریفات اداری خود قرار دارد و در شرایط مناسب عرضه اولیه خواهد شد. این اقدام تاثیر مهم و چشمگیری در صورتهای سود و زیان شرکت خواهد گذاشت و فصل جدیدی از فعالیتهای سفارس را در عرصه توسعه و پیشبرد برنامه های خود رقم خواهد زد.

برای آشنایی با پتانسیلهای سفارس می توانید به تحلیل بنیادی این نماد که در سایت بورس نما قرار گرفته است مراجعه کرده و به شکل کاملتری با این شرکت و چشم اندازهای پیشروی آن آشنا شوید. 

تحلیل تکنیکال سفارس

علی رغم اتفاقات مثبت و افزایش چشمگیر درآمدهای عملیاتی و اخبار پیرامون عرضه اولیه سابیک، این نماد مثل اکثر نمادهای بورسی در دو ماه اخیر بازدهی مناسبی را برای سهامداران خود محقق ننموده است. در تحلیل تکنیکال قبلی این نماد که در شهریور ماه سال جاری در سایت بورس نما بارگذاری شده بود سناریوهای تکنیکالی پیشروی سهم بررسی شده و مورد کنکاش قرار گرفته بود و این ویدیو آپدیت تحلیل قبلی روی این نماد ارزشمند است. 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات