تحلیل تکنیکال خچرخش - 1400/07/18

یکشنبه، 1400/7/18

خچرخش و جهش خیره کننده سود آوری در شهریور 1400

یکی از شرکتهای زیر گروه قطعات خودرو که در شهریور ماه سال جاری گزارش خیره کننده ای را روانه سامانه کدال نموده است شرکت چرخشگر می باشد که با نماد خچرخش در بازار سرمایه فعالیت می کند. در قسمت سهامداران عمده شرکت ابتدا نام شرکت ایران خودرو دیزل با مالکیت 50 درصدی خودنمایی می کند و بعد از آن به شرکت زد اف فردریش هافمن با مالکیت 16 درصدی بر میخوریم که شرکتی خوش نام از دیار ژرمنها می باشد. این شرکت با تولید گیربکس و جعبه فرمان و دیفرانسیل نقش بسیار مهمی در تکمیل چرخه خودروسازی کشور ایفا می کند و دورنمای فعالیتهای شرکت با توجه به عزم جدی سهامداران عمده در طراحی محصولات جدید و کسب سهم بیشتر از بازار داخلی و صدراتی منطقه بسیار روشن ارزیابی می شود. هزینه های عملیاتی بالای شرکت و حاشیه سود پایین این قطعه ساز مهمترین چالش های پیشروی آن محسوب می شود که با حذف شدن قیمت گذاری دستوری که در راس برنامه های وزیر صمت  در پویایی صنعت خودرو قرار گرفته است امیدواری های بسیاری برای پویاتر شدن صنعت اشتغال زا و استراتژیک خودروسازی و قطعات خودرو به وجود آمده است.

در گزارش شهریور ماه این نماد در سامانه کدال شاهد جهش سه برابری سود سازی این نماد نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم که برای سهامداران این نماد خبر بسیار خوبی محسوب می شود. برای شرکتی که 2 دهه از فعالیت آن در بازار سرمایه می گذرد و محصولات با کیفیت و بسیار مهمی را روانه بازار می کند قیمتهای فعلی نماد توجیه بنیادی ندارد و به نظر می رسد با سیاستهای شرکت چرخشگر در ورود به عرصه تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر شاهد بهبود ای پی اس شرکت باشیم. 

تحلیل تکنیکال خچرخش

این نماد با توجه به فراز و نشیبهای اخیر شاخص کل صعود و اصلاح فرسایشی گذشته را با یک رشد و سپس اصلاح فرسایشی ادامه داده است و هم اکنون در قیمتهای 1000 الی 1200 تومان در حال نوسان است. در این ویدیو مسیر پیشروی این نماد با استفاده از ابزارهای مهم تحلیل تکنیکال مورد بررسی قرار کرفته است که امیدواریم مورد توجه همراهان بورس نمایی قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات