تحلیل تکنیکال فولاد کاوه - 1400/07/08

پنجشنبه، 1400/7/8

فولاد کاوه و جهش درآمدهای عملیاتی

فولاد کاوه جنوب یکی از مهمترین شرکتهای فولادی کشور است که اخیرا با ورود فاز دوم خود به روند تولید گزارشات فوق العاده ای را روانه سامانه کدال کرده است. این شرکت به علت افزایش تولیدات خود در یکسال اخیر و افزایش بهای محصولات تولیدی در مارکت جهانی، شرایط بنیادی بسیار خوبی را تجربه می کند و انتظار داریم تا پایان سال مالی 1400 در زمینه افزایش درآمدهای عملیاتی و سود سازی روند رو به رشد خود را تداوم ببخشد. با توجه به صادرات منظم این شرکت به کشورهای هدف و برنامه ی مدون هیات مدیره برای تنوع بخشی به محصولات و ارتقای راندمان عملیاتی و چشم انداز شرکت ذیل سیاستهای کلی سهامدار عمده انتظار داریم روند رو به رشد کاوه طی سالهای بعد نیز ادامه داشته باشد. یکی از مشکلاتی که در تابستان کاوه را تحت تاثیر خود قرار داد مشکل قطعی برق این شرکت بوده است که مثل بیشتر صنایع فولادی باعث گزارشات ضعیف شرکت در مرداد ماه شده است. در گزارش شهریور ماه 1400 فولاد کاوه 14004373 میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده است که از رشد 17 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت می کند. همجنین در عملکرد تجمیعی 6 ماه ابتدایی سال 1400 فولاد کاوه جنوب کیش 76820012 میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 77 درصدی را نشان می دهد.بنابراین روشن است که کاوه در زمینه کسب درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بسیار قابل توجهی را تجربه کرده است و این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که گزارش مرداد ماه شرکت در صورتی که مشکلات قطعی برق رخ نمیداد می توانست به مراتب بسیار بهتر باشد.

روند فرسایشی تکنیکالی کاوه در 7 ماه اخیر

فولاد کاوه جنوب کیش در مدت زمان اصلاح عمیق بازار سرمایه از مرداد ماه سال قبل یکی از نمادهای خوب بازار ارزیابی شده است که افت قیمت آن نسبت به کلیت بازار قابل قبول بوده است اما طی رشدهای اخیر بازار سرمایه در بازه ی تیر و مرداد ماه این نماد کماکان در یک محدوده ی کف و سقف بشکل فرسایشی حرکت کرده و باعث خستگی و نا امیدی سهامداران خود شده است. با توجه به گزارشات عالی کدال این نماد سهامداران کاوه انتظار رشد قیمتی را از این نماد ارزشمند داشته اند که تاکنون محقق نشده است. لذا تیم تحلیل بورس نما تصمیم گرفت این نماد را مورد بررسی تکنیکالی قرار داده تا سناریوهای پیشروی سهم را برای سهامداران با دانش و صبور این نمادبه اشتراک بگذارد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات