تحلیل تکنیکال وبملت - 1400/07/08

پنجشنبه، 1400/7/8

گزارشات فوق العاده بانک ملت در سال 1400

یکی از مهمترین بانکهای کشور که نقش تعیین کننده ای در تحرک اقتصادی کشور ایفا می کند بانک ملت است. در تجزیه و تحلیل عملکرد بانکها هر ساله این بانک با اختلاف فاحش نسبت به سایر بانکها در رتبه نخست سود سازی و رشد درآمدهای عملیاتی قرار گرفته است و از این رو مهمترین نهاد بانکی کشور محسوب می شود. حجم بالای ذخایر ارزی به همراه مطالبات ارزی فوق العاده باعث شده است که چنانچه توافقی حول محور برجام انجام شود و یا از فشار تحریم ها کاسته شود این بانک تاثیر مثبت قابل توجهی را از این فرایند تجربه کند.

به استناد گزارشات دوره ای بانک ملت در سامانه کدال این بانک در سال جاری موفقیتهای قابل توجهی را تجربه کرده است. به عنوان مثال در یک ماه منتهی به شهریور ماه سال 1400 این بانک با 8000 میلیارد تومان درآمد ناشی از اعطای تسهیلات مالی داشته است و با توجه به پرداخت 3390 میلیارد تومان سود تسهیلات به مشتریال خود در شهریور ماه این بانک موفق به ثبت 4630 میلیارد تومان تراز عملیاتی مثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 160 درصدی را نشان می دهد.

همچنین در عملکرد تجمیعی 6 ماه اول سال 1400 این بانک با 29300 میلیارد تومان در آمد تسهیلات و 16700 میلیارد تومان سود تسهیلات پرداختی به مشتریان خود تراز 12600 میلیارد تومانی مثبت را برای خود ایجاد کرده است که رشد 81 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد. 

بنابراین باید تاکید کرد که این بانک در طی سال جاری عملکرد درخشانی را در حوزه عملکردی خود به ثبت رسانده است که بسیار قابل توجه ارزیابی می شود.

روند تکنیکالی وبملت در تناقض با با گزارشات عالی نماد

علی رغم پیشرفتهای محسوس و قابل توجه این نماد در بهبود نسبتهای کلیدی ترازنامه و بهبود سود عملیاتی و افزایش درآمدهای عملیاتی، این بانک از رشد قیمت سهام هیچ بهره ای در سال جاری نبرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل در قیمتهای بسیار کمتری معامله می شود.در این ویدیو به بررسی روند تکنیکالی این نماد ارزشمند بانکی پرداخته شده است که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات