تحلیل تکنیکال فملی - 1400/07/03

شنبه، 1400/7/3

فملی در مسیر افزایش سرمایه از سود انباشته

یکی از مهمترین شرکتهای فعال در بازار سرمایه کشور که به عنوان یکی از برندهای معتبر جهانی در صنعت رو به رشد مس مطرح می باشد بدون تردید شرکت ملی صنایع مس ایران با نماد فملی است. شرکتی که در سالهای اخیر با اتخاذ راهبردهای خوب و هوشمندانه و طرح های توسعه ای و بهینه سازی فرایند تولید به منظور افزایش بهره وری، بخوبی به شعار جهش تولید و افزایش سودسازی تحقق بخشیده است. 

فملی اخیرا در سامانه کدال از افزایش سرمایه 100 در 100 از سود انباشته خبر داده است و به این ترتیب سرمایه شرکت مبلغ 20000 میلیارد تومان به 40000 میلیارد تومان خواهد رسید. شرکت این افزایش سرمایه را به منظور بهبود ساختار مالی خود و تامین نقدینگی به منظور تکمیل و اجرای طرح های توسعه ای خود و جبران مخارج انجام شده در آنها انجام می دهد. از طرف دیگر با این افزایش سرمایه منابع کافی برای شرکت در افزایش سرمایه شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس به نحو مطلوبی تامین خواهد شد.

با نگاهی به گزارشات کدال افزایش سود عملیاتی شرکت طی دو سال اخیر چشمگیر بوده اما به منظور فایق آمدن بر هزینه های نسبتا بالای عملیاتی  لزوم توسعه همه جانبه و افزایش راندمان عملیاتی با طرح های توسعه ای بیش از پیش احساس می شود. یکی از مهمترین چالش های صنایع ملی مس ایران تامین پایدار برق مورد نیاز مجتمع و صنایع وابسته در پیکهای مصرف کشور می باشد. امسال صنایع ملی مس مثل بسیاری از شرکتهای صنعتی کشور با مشکل قطعی برق مواجه شده است و از این رو شرکت احداث نیروگاه اختصاصی در شرکت مادر و زیرمجموعه های خود را به عنوان تنها راهکار غلبه بر این مشکل مهم دنبال می کند. در این راه انعقاد قراردادهای B.O.T با شرکتهای نیروگاهی که قراردادهایی با ماهیت برد- برد هستند می تواند بهترین رویکرد فملی در سالهای پیشرو ارزیابی شود.

تحلیل تکنیکال نماد فملی

در این ویدیو به بررسی تکنیکالی این نماد ارزشمند با استفاده از ابزارهای موثق تحلیل تکنیکال پرداخته شده است تا دورنمای تکنیکالی این نماد در روزهای اصلاح شاخص کل مورد بررسی و کندوکاو قرار بگیرد. امیدواریم این تحلیل مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات