تحلیل تکنیکال سفارس - 1400/06/28

یکشنبه، 1400/6/28

سفارس هلدینگ بزرگ سیمانی کشور

سیمان فارس و خوزستان یکی از مهمترین نمادهای فعال در حوزه سیمان در کشور می باشد که با مالکیت عمده بر بسیاری از شرکتهای مهم این حوزه، نقش بسیار تعیین کننده ای در پیاده کردن خط مشی این صنعت مهم در اقتصاد کشور داشته و به این ترتیب یکی از هلدینگهای منحصر به فرد کشور محسوب می شود. کش و قوس های اخیر من باب تعیین قیمت دستوری سیمان با ورود این محصول به بورس کالا تا حد زیادی حل شده است و به تازگی خبرهای مثبتی پیرامون افتتاح تالار اختصاصی سیمان در بورس کالا به گوش می رسد که این خبرها نشان دهنده ی تغییر نگاه سیاست گذاران کلان اقتصادی به بالندگی و پویایی این صنعت اشتغال زا می باشد. 

با عنایت به سیاستهای دولت جدید در حل مشکل مسکن اقشار مختلف جامعه با تحرک در بخش انبوه سازی و ساخت یک میلیون واحد مسکونی در هر سال، یکی از مهمترین صنایع مرتبط با این رویکرد جهادی صنعت سیمان می باشد. این صنعت در کشور ما به علت داشتن مواد اولیه مکفی و نیروی کار متخصص و نسبتا ارزان، چنانچه با حمایتهای بخش های اقتصادی کشور مواجه شود علاوه بر تامین نیاز داخلی می تواند نقش پر رنگی در صادرات و ارزآوری داشته باشد. 

با توجه به افزایش نرخ سیمان در چین به عنوان بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده سیمان و شعار دولت در تحرک بخش مسکن و ورود سیمان به بورس کالا بعد از سالها عدم شفافیت در نظام تولید و توزیع این محصول، به نظر می رسد دورنمای شرکتهای فعال در این بخش طی سالهای آینده روشن ارزیابی گردد.

سیمان فارس و خوزستان با مالکیت 98 درصدی بر سیمان آبیک به عنوان بزرگترین تولید کننده سیمان خاورمیانه یکی از مهمترین شرکت های سیمانی منطقه به شمار می آید که در سال جاری به دنبال بورسی کردن سابیک بوده و مطمنا از این عرضه سود قابل توجهی را شناسایی خواهد کرد. با بررسی صورتهای مالی سفارس متوجه می شویم شرکت از سود انباشته مناسبی نیز برخوردار است و عملکرد 5 ماه ابتدایی شرکت علی رغم قطعی برق و کاهش تناژ تولید به واسطه آن در مجموع عملکردی امیدوارکننده محسوب می شود.

توصیه می کنیم که برای اشراف بیشتر به پتانسیلهای این نماد به تحلیل بنیادی این نماد در سایت بورس نما با آدرس زیر مراجعه کنید و از بنیاد سفارس آگاه شوید.

تحلیل بنیادی سفارس

تحلیل تکنیکال غول سیمانی بورس سفارس

سوالی که این روزها ذهن سهامداران سفارس را به خود مشغول کرده است اینست که چرا شرکتی با این ابعاد و بنیاد مناسب در قیمتهای فعلی درجا زده و قادر به عبور از سقف تاریخی خود نمی باشد. در این ویدیو سناریوهای پیشروی این نماد ارزشمند را با ابزارهای موثق تحلیل تکنیکال بررسی نموده ایم که امیدواریم مورد توجه شما همراهان عزیز بورس نمایی قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات