تحلیل تکنیکال شستا - 1400/06/25

پنجشنبه، 1400/6/25

شستا در شرف تحولات اساسی

امسال سالی بسیار مهم برای نماد شستا و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی است. جدا از تغییرات مدیریتی و چالشهای مرتبط با آن که مدتها این نماد را متاثر از خود نمود، این شرکت با عزمی راسخ در حال عرضه زیرمجموعه های خود در بازار سرمایه است. برنامه شرکت در این راستا با عرضه اولیه هامون صبا آغاز شده است و در ادامه 17 شرکت دیگر از شرکتهای زیرمجموعه شستا در صف عرضه اولیه قرار گرفته اند. بورسی شدن زیرمجموعه های شستا گامی بسیار مهم در راستای تحرک سرمایه گذاری های شرکت فوق الذکر و شناسایی سود از آنها تلقی می شود و از طرف دیگر به تعمیق بازار سرمایه کمک شایان توجهی می کند. برخی از شرکتهایی که در صف عرضه اولیه به سرپرستی شستا هستند عبارتند از:

داروسازی دانا - سیمان آبیک - افق تامین انرژی طوس - آنتی بیوتیک سازی ایران - ستاره خلیج فارس - رایتل - پخش اکسیر- سرمایه گذاری صنایع لاستیک - سابیر - حریر خوزستان - هلدینگ سلولزی -صنایع سرام آرا - کارگزاری صبا تامین - پتروشیمی مروارید

از این بین ستاره خلیج فارس یقینا مهمترین عرضه اولیه شستا در سال جاری است که به لحاظ ارزش و نقش استراتژیک از بقیه عرضه های اولیه تاریخ بورس مهمتر ارزیابی می شود. سیمان آبیک هم که به عنوان بزرگترین تولید کننده سیمان کشور و منطقه جایگاه مهمی در تحرک اقتصادی صنعت سیمان بازی می کند، یکی دیگر از شرکتهای استراتزیک زیرمجموعه شستا است که امید می رود با ورود به بازار سرمایه و ارتقا المانهای مالی خود بتواند به مسیر پر شتاب رشد خود کماکان ادامه دهد.

شستا و اصلاح ساختار مالی با افزایش سرمایه 

بعد از ثبت افزایش سرمایه شستا در سال جاری از مبلغ 80000000 میلیون ریال به 142000000 میلیون ریال در تیر ماه سال جاری، شستا خبری جذاب از افزایش سرمایه اینبار از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به میزان 1172 درصد را روانه کدال کرد که در هیات مدیره این نماد به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت به تصویب رسیده بود. بی شک هلدینگ سرمایه گذاری تامین اجتماعی با زیرمجموعه های توانمند خود نیازمند توسعه همه جانبه است و در این مسیر اصلاح ترازنامه اولین گام این رویکرد محسوب می شود. با توجه به روند پر شتاب پذیرش شرکتهای زیر مجموعه شستا در بورس و تداوم سود سازی فوق العاده آنها به نظر می رسد شستا یکی از شرکتهایی باشد که هر سال لااقل یک افزایش سرمایه از سود انباشته را در دستور کار خود داشته باشد.

تحلیل تکنیکال شستا

شستا با انبوهی از گزارشات مثبت عملکردی در کدال از خود و زیرمجموعه های مثل تاپیکو و سیتا و ...، همچنان در مسیر اصلاح فرسایشی به سر می برد. حتی خبرهای خوب این نماد پیرامون افزایش سرمایه و عرضه های اولیه شرکتهای تابعه هم نتوانسته تاثیر مثبتی روی روند تکنیکالی این نماد ارزشمند بگذارد. لذا تیم تحلیل بورس نما با بررسی تکنیکالی این نماد تصمیم گرفت به روشن شدن سناریوهای پیشروی شستا بیش از پیش کمک کند تا دیدگاه سهامداران شستا نسبت به دورنمای نماد شفاف تر باشد. در این ویدیو سعی کرده ایم به شکلی کاربردی و بدور از اصطلاحات پیچیده  این نماد را تحلیل کنیم امیدواریم این تلاش مورد توجه شما قرار بگیرد. 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات