تحلیل تکنیکال وهور - 1400/06/21

یکشنبه، 1400/6/21

تاریخچه شرکت مدیریت انرژی تابان هور

این شرکت به عنوان یکی از شرکتهای نوپا و جدید عرصه نیروگاهی کشور به منظور پیشبرد اهداف کلان گروه سرمایه گذاری امید در سال 1390 تاسیس شده است. اینشرکت در نیمه خرداد سال 95 با پذیرش در بازار اول فرابورس به صورت عمومی عرضه شد و از آن تاریخ تا شهریور امسال در این بازار مورد داد و ستد قرار می گرفت. اخیرا بر اساس تصمیم نهاد ناظر فرابورس این شرکت به بازار دوم فرابورس انتقال پیدا کرده است که دلیل آن عدم رعایت استانداردهای شرکتهای فعال در بازار اول فرابورس اعلام شده است. بهرحال این نماد به مالکیت در نیروگاههای مهمی چون منجیل و ارومیه و سمنان  و هریس و داشتن طرح های جدید توسعه نیروگاههای فوق الذکر و احداث نیروگاههای جدیدی مثل جاسک و گل گهر، مصداقی از شرکتهای پیشرو در حوزه ی نیروگاهی محسوب می شود.

وهور در بهمن ماه سال گذشته با ثبت افزایش سرمایه سنگین خود از تجدید ارزیابی دارایی به میزان 1556 درصد، عملا سرمایه خود را 400 میلیارد ریال به بیش از 62 هزاز میلیارد ریال رساند. وهور نشان داده است که راه توسعه پایدار و کسب سود در شرایط دشوار اقتصادی را بخوبی بلد می باشد و گواه این ادعا افزایش سود چشمگیر شرکت در سال مالی گذشته بوده است. وهور در سال مالی قبل به ازای هر سهم با سرمایه قبلی خود سود خیره کننده 244 تومانی به ازای هر سهم را محقق کرده است که در بین شرکتهای فعال در این صنعت یک سود عالی تلقی می شود.البته بخش بزرگی از این سود بخاطر فروش سهام شرکت در کهر انرزی سیرجان و توسعه مسیر برق گیلان بوده است  که در سال جاری تکرار پذیر نیست. نکته مهم در باب عملکرد سال گذشته وهور کسب سود بیش از 1100 میلیارد تومانی این نماد می باشد که عمده این سود به طرح های توسعه ای شرکت اختصاص یافته است.

طرح های مهم وهور در سال 1400

با توجه به سهم 1/36 درصدی وهور از تولید برق کشور تا سال گذشته و هدف گذتری شرکت برای ارتقا این درصد به 5، وهور در سال گذشته و امسال با عزمی راسخ درصصد اجرای طرحهای نیروگاهی جدید بوده است. سرمایه گذاری سنگین وهور در نیروگاه هریس و افزایش ظرفیت تولید در نیروگاه ارومیه و بازتعریف طرح توسعه 50 مگاواتی نیروگاه بادی منجیل از مهمترین برنامه های شرکا در سال جاری بوده است. احداث و بهره برداری از نیروگاه 14 مگاواتی جاسک و انعقاد دو قرار داد بسیار مهم 500 مگاواتی با  شرکتهای چادرملو و گل گهر در یک ماه اخیر نشان دهنده ی عزم راسخ این شرکت برای نیل به چشم انداز کسب 5 درصدی از سهم برق تولیدی کشور است.

تحلیل تکنیکال وهور

با توجه به موقعیت بنیادی مناسب وهور و عزم شرکت بر توسعه نیروگاههای مبتنی بر انرژی پاک و طرح های متعدد توسعه ای، تصمیم گرفتیم به بررسی تکنیکالی این شرکت خوش بنیاد بپردازیم. در این ویدیو تحلیل تکنیکال این نماد را برای شما همراهان بورس نمایی به اشتراک گذاشته ایم که امید است مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات